پ. اسفند 14ام, 1399

تاریخ انتشار آگهی و ثبت نام آزمون وکالت ۹۹

حقوق 24- رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با اشاره به افزایش ظرفیت ۲۰ درصدی کانون‌های وکلا در آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ از ثبت‌نام این آزمون در نیمه اول مهرماه خبر داد. شهبازی‌نیا همچنین اظهار داشت که آگهی آزمون وکالت ۹۹ در شهریورماه منتشر خواهد شد.

به نقل از ایسنا، شهبازی‌نیا در ارتباط با آخرین تغییر و تحول آزمون وکالت گفت: ما زمان آزمون را با سازمان سنجش هماهنگ کردیم و توافق کردیم که در شهریور ماه آگهی را منتشر می‌کنیم، در نیمه اول مهر ثبت نام را انجام می‌دهیم و روز برگزاری آزمون هم ۲۸ آذر است که امسال به خاطر شرایط کرونا با توجه به درخواست‌هایی که از ناحیه داوطلبان بود تاریخ را عقب‌تر بردیم و درنهایت روز ۲۸ آذر را به عنوان روز برگزاری آزمون پیش‌بینی کردیم البته این تاریخ تابع شرایط آن زمان است که الان قابل پیش‌بینی نیست و بستگی دارد که مراجع رسمی کشور مثل ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه بدهند آزمون برگزار شود یا نه.

وی افزود: ما در دوسال گذشته مدت زمان آزمون را زیاد کردیم و به حداکثر استانداری که برای یک آزمون ۱۲۰ سوالی قابل تصور است رساندیم و بیش از این از نظر استاندارد آزمون شدنی نبوده است و امسال برای اولین بار با کمک جناب دکتر مالکی و تصویب کانون وکلای دادگستری مرکز و همان‌طور کانون‌های وکلای خراسان، فارس و کهکیلویه و بویراحمد آزمون ما در همه استان‌های کشور برگزار می‌شود یعنی در استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کهکیلویه و بویراحمد، سمنان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان که تاحالا آزمون برگزار نمی‌شد و باید می‌آمدند در استان مقر کانون آزمون شرکت می‌کردند با توجه به شرایط کشور و تصویب هیئت مدیره‌ی کانون‌ها در استان خود آزمون می‌دهند و آزمون در ۳۱ استان برگزار می‌شود. همان‌طور داوطلبان صرف نظر از کانونی که انتخاب می‌کنند باتوجه به این‌که آزمون ما، آزمون یک‌پارچه‌ای است در استان محل سکونت خودشان آزمون می‌دهند یعنی کسی که مقیم تهران است ولی می‌خواهد در کانون وکلای خراسان ثبت نام کند می‌تواند محل آزمون خودش را جداگانه انتخاب کند.

شهبازی‌نیا با بیان این‌که امسال فهرستی از قوانین اختصاصی منتشر کردیم گفت: نسبت به سال قبل که برای نخستین بار این کار را کردیم، فهرست را خیلی محدودتر کردیم یعنی قوانینی که کسی که لیسانس حقوق می‌گیرد باید حتما با آن آشنا باشد را تعیین کردیم که این کار با همراهی رئیس سابق کانون وکلای دادگستری مرکز، دکتر امینی، و همراهی سایر روسای کانون‌ها انجام شد.

رئیس اسکودا گفت: امسال نسبت به سال قبل کانون‌های وکلا حدود ۲۰ درصد افزایش ظرفیت دارند و تعداد بیشتری وکیل جذب می‌کنند و این سقفی است که کانون‌های وکلا می‌توانند کارآموز جذب کنند مثلا کانون وکلای دادگستری مرکز امسال ۱۸۰۰ ظرفیت اعلام کرده است که اصلا بیش از امکان کارآموزی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها