ج. مرداد 28ام, 1401

دادستان شهریار در دیدار هفتگی با مردم به مشکلات حقوقی و قضایی ۷۹ نفر رسیدگی کرد

حمید عسکری پور بیان کرد: یکی از سیاست‌ها و برنامه‌های قوه قضاییه در دوره تعالی و تحول، برگزاری دیدارهای مردمی توسط مسئولان قضایی و دریافت مشکلات حقوقی و قضایی و در نهایت رسیدگی به آن‌ها است.

وی افزود: دادستانی شهرستان شهریار در کنار بررسی موضوعات و موارد مختل در این شهرستان، به صورت هفتگی دیدارهای مردمی خود را برگزار می‌کند و در این دیدارها با دعوت از شهروندان پس از دریافت و سمع مشکلاتشان، دستورات حقوقی و قضایی لازم را برای رفع دغدغه‌های قضایی آن‌ها صادر می‌کند.

دادستان شهریار تصریح کرد: در ملاقات مردمی این هفته به مشکلات ۷۹ نفر از مراجعان رسیدگی و دستورات لازم را برای حل مشکلات حقوقی و قضایی آن‌ها صادر شد.

وی افزود: اغلب درخواست مراجعه کنندگان به دادستانی شهریار اعطای مرخصی به زندانیان، پیشنهاد استفاده از نهادهای ارفاقی همانند آزادی مشروط، استفاده از پابند الکترونیک و تعلیق اجرای بخشی از مجازات و ارسال پرونده به مراجع صالحه، پیگیری تقاضاهای شهروندان از حیث صیانت از حقوق عامه و حفظ حقوق شهروندی، ارجاع اشخاص آسیب پذیر اجتماعی به مراکز ترک اعتیاد و بهزیستی، دستور تسریع در رسیدگی نسبت به پرونده‌های مسن بود.

به گفته عسکری پور؛ این جلسه حدود پنج ساعت به طول انجامید که پس از طرح مشکلات توسط مراجعه کنندگان به دغدغه‌هایشان رسیدگی و دستورات لازم برای حل و فصل و تسریع در بررسی‌ پرونده‌هایشان صادر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها