پ. بهمن 7ام, 1400

نظریه مشورتی شماره7/99/1627 اداره حقوقی قوه قضاییه

جزئیات نظریه
شماره نظریه : 7/99/1627
شماره پرونده : 99-3/7-1627 ح
تاریخ نظریه : 1399/11/27

استعلام :
چنانچه در پرونده اجرایی پس از پرداخت محکوم‌به،محکوم‌له اعلام رضایت کند، هزینه اجرایی به چه میزان باید اخذ شود؟
نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه :
چنانچه اعلام گذشت محکوم‌له پس از شروع اقدامات اجرایی محقق شده باشد و محکوم‌به توسط اجرا وصول و به محکوم‌علیه داده شده باشد، اعلام گذشت محکوم‌له نسبت به هزینه‌های اجرا و میزان آن؛ فاقد اثر است اما اگر متعاقب شروع به عملیات اجرایی در خارج از اجرای احکام و بدون مداخله مقامات اداری و قضایی محکوم‌به تسلیم و رضایت محکوم‌له اخذ شده باشد، موضوع تابع ماده 160 قانون اجرای احکام مدنی مصوب 1356 است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها