حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 3 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17715 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۰۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۹:۲۳
شناسه : 42753

اصلاح آیین نامه اجرایی گسترش بنگاههای کوچک اقتصادی زودبازده وکارآفرینمصوب 1385,02,03 هیئت وزیران در جلسه مورخ 3/2/1385بنا به پیشنهاد شماره 10546 مورخ 3/2/1385 وزارت کار و اموراجتماعی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود: آیین نامه اجرایی گسترش بنگاههای کوچک اقتصادی زودبازده و کارآفرین موضوع تصویب […]

پ
پ

اصلاح آیین نامه اجرایی گسترش بنگاههای کوچک اقتصادی زودبازده وکارآفرین
مصوب 1385,02,03

هیئت وزیران در جلسه مورخ 3/2/1385بنا به پیشنهاد شماره 10546 مورخ 3/2/1385 وزارت کار و اموراجتماعی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود:

آیین نامه اجرایی گسترش بنگاههای کوچک اقتصادی زودبازده و کارآفرین موضوع تصویب نامه شماره 46468/ت34055هـ مورخ 5/9/1384 به شرح زیر اصلاح می شود:

ـ متن زیر به عنوان تبصره (4) به ماده (3) آیین نامه یادشده الحاق می گردد:
.«تبصره 4 ـ به منظور تثبیت اشتغال موجود، کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استانها می تواند بیست درصد از تسهیلات را به بنگاههای کوچک که برای تأمین نقدینگی مشکل دارند اختصاص دهد.»

ـ متن زیر به عنوان مواد (13)، (14)، (15) و (16) به آیین نامه مذکور الحاق می گردد:
.«ماده 13 ـ شورای پول و اعتبار موظف است ظرف یک ماه از تاریخ تصویب آیین نامه نسبت به اصلاح دستورالعملهای مغایر بانکهای عامل با این تصویب نامه را همراه با افزایش مجوز سرپرستی استانها تا سقف تعیین شده مطابق دستورالعمل ماده (5) برای بررسی گزارش توجیه فنی و اقتصادی و مالی طرحها و همچنین وامهای متقاضیان بنگاههای کوچک اقدام نموده و شرایط را به نحوی فراهم آورد که زمین، ساختمان، مستحدثات و تجهیزات بنگاه هم به توثیق درآید.
.ماده 14 ـ یارانه دولت به طرحی تعلق خواهد گرفت که اشتغال پیش بینی شده در طرح که قبلاً به تصویب کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان رسیده است در زمان بهره برداری و اجرا محقق شود. در غیر اینصورت به تناسب تخطی از تعهدات پیش بینی شده اشتغال از میزان یارانه مذکور کسر خواهد شد.
.ماده 15 – بانکهای عامل استانی موظفند گزارش عملکرد خود را براساس تعداد طرحهای تأیید شده از نظر توجیه فنی، اقتصادی و مالی، تعداد قراردادهای منعقد شده با متقاضیان و مبلغ تسهیلات پرداختی، هرماه به دبیرخانه کارگروه اشتغال استان ارسال نمایند. بانکهای عامل و بانک مرکزی نیز گزارش ماهانه درخصوص نحوه و میزان پرداخت تسهیلات را در اختیار دبیرخانه شورای عالی اشتغال قرار دهند.
.ماده 16 ـ وزارت اموراقتصادی و دارایی موظف است به میزان هجده هزار میلیارد ریال بانک عامل به استثنای بانک مسکن معرفی نماید.

پرویز داودی – معاون اول رئیس جمهور

منبع سایت صلح

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.