حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 March , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17807 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 19×
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶
شناسه : 14962

نشست توجیهی بررسی نقش و جایگاه دفاتر تسهیلگری در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی شهرستان زاهدان در پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب‌های اجتماعی در سالن اجتماعات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا نجفی، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از […]

پ
پ

نشست توجیهی بررسی نقش و جایگاه دفاتر تسهیلگری در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی شهرستان زاهدان در پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب‌های اجتماعی در سالن اجتماعات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا نجفی، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان ضمن تشریح ضرورت بهره گیری از توسعه مشارکت‌های مردمی در کاهش آمار آسیب‌های اجتماعی در این استان اظهار داشت: تسهیلگران محلی مناسب‌ترین ترسیم آماری و گزارش سیمای محلی را در اختیار سیاستگذاران حاکمیتی می‌گذارند و بالطبع می‌توان با دسترسی به آمار‌های متقن باتوجه به قوت، ضعف، فرصت و تهدیدات محلی برنامه‌های واقع گرا و مشارکت حداکثری آحاد جامعه را تدوین و اجرایی کرد.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان با اشاره به رسالت‌های دفاتر تسهیلگری گفت: در شهر زاهدان با توجه به کثرت بافت‌های ناکارآمد شهری، تعداد ۹ دفتر تسهیلگری موجود با ایجاد شبکه سازی محلی و تشکیل کمیته‌های ارزیاب متشکل از نمایندگان گروه‌ها و نهاد‌های فعال محلی علاوه بر احصاء صحیح معضلات محلی، گفتمان مطالبه گری را نیز مدنظر قرار داده و به عنوان حلقه‌ی اتصال مردم و ساختار‌های حاکمیتی می‌توانند در توسعه عمران محلی و احیاء عدالت برخورداری گام‌های موثری را بردارند.

وی ضمن تأکید بر اهداف عدالت ترمیمی در سند تحول قضایی ابراز داشت: بدون شک با کاربست مناسب سیاست جنایی مشارکتی و در نظرگیری اهلیت سنجی داوطلبان مشارکت می‌توان فعالین محلی مناسبی را منتخب و با تأکید بر اهداف مشترک محلی و توانمندسازی گروه‌های در معرض آسیب به بهبود شاخص‌های توسعه‌ی اجتماعی و کاهش جرایم محلی مدد رساند.

وی بر ضرورت بازخوردگیری از اقدامات دفاتر تسهیلگری در تدوین برنامه‌های میان مدت تأکید کرد و افزود: غربالگری سیاست‌های اجرایی و تداوم طرح‌های موفق یک ضرورت انکار ناپذیر در تحول محلی است و در این مسیر جلب مشارکت همه ظرفیت‌های محلی پیش شرط توفیق تلقی می‌شود؛ لذا ضرورت دارد تا به منظور دستیابی به توسعه‌ی پایدار شهری پیش از هر چیز به نقش آفرینی مردم در کاهش معضلات اجتماعی باور داشته باشیم و در وهله دیگر ضمن ترویج ارتقای آگاهی‌های همگانی به چرخش صحیح اطلاعات بین دفاتر تسهیلگری به منظور استفاده از تجارب موفق محلی در شهر زاهدان کمک کنیم.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان در انتها ابراز امیدواری کرد تا با گسترش مشارکت‌های مردمی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و تعمیق گفتمان دیدبانی از پدیده‌ها و شرایط اجتماعی با رویکرد مقابله با فساد و برخورد با مجرمان زمینه‌های بهبود وضعیت‌های موجود تسریع یابد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.