د. خرداد 15ام, 1402

نظارت‌های ویژه سازمان بازرسی کل کشور بر عملکرد دستگاه‌های خدمت رسان در ایام نوروز

 خدائیان در آخرین نشست شورای معاونین سال ۱۴۰۱ با ارج نهادن به تلاش‌های معاونین، بازرسان و کارکنان این سازمان در عملیاتی کردن برنامه‌های امسال، بر پیگیری و اجرای برنامه‌های سال جدید در همان روز‌های ابتدایی تاکید کرد.

بخش دیگری از اظهارات رئیس سازمان بازرسی کل کشور به موضوع برنامه‌های این سازمان در حوزه نظارت بر دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسان در ایام تعطیلات نوروز اختصاص داشت.

خدائیان که در این رابطه بخشنامه‌ای را به معاونان و بازرسان کل مرکز و استان‌ها ابلاغ کرده است، بر اجرای آن تاکید نمود و گفت: در راستای وظایف نظارتی سازمان بازرسی بر اساس ۱۷۴ قانون اساسی مبنی بر نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین و به منظور پایش مستمر عملکرد دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان بازرسان کل و امور باید با تشکیل گروه‌های تخصصی نظارتی به بازرسی‌های سرزده و بازدید‌های میدانی؛ از دستگاه‌های اجرایی، مراکز توزیع کالا‌های اساسی و مراکز گوناگون خدمات‌رسانی اقدام نموده و عملکرد این دستگاه‌ها و نحوه خدمت رسانی به مردم شریف کشورمان را مرتبا رصد نمایند.

بازدید بازرسان از بازار میوه و سایر مایحتاج و اقلام اساسی، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، مراکز اقامتی فعال، پایانه‌های مرزی، پایانه‌های مسافربری برون‌شهری و فرودگاه‌ها، مراکز مهم خدمات‌رسانی به شهروندان، روستائیان و مسافران از جمله شرکت‌های توزیع برق، آبفا و گاز، خدمات مدیریت شهری شهرداری‌ها، راهنمایی و رانندگی و بانک‌ها از جمله ماموریت‌های مصرح در این بخشنامه است که مورد تاکید رئیس سازمان بازرسی کل کشور قرار گرفت.

وی افزود: عملکرد اداراتی از جمله کل منابع طبیعی و حفاظت محیط‌زیست و مدیریت‌های امور اراضی (در حوزه مقابله با زمین‌خواری و تعرض به اراضی ملی و دولتی)، سازمان صمت (در حوزه نظارت بر قیمت‌ها و توزیع کالا و خدمات)، تعزیرات حکومتی (در حوزه مقابله با گران‌فروشی)، آب منطقه‌ای (در حوزه حفظ حریم و بستر رودخانه‌ها و حفاظت از منابع آبی)، شهرداری‌ها (در پیشگیری از تخلفات ساختمانی و جلوگیری از ساخت‌وساز‌های غیرمجاز) نیز باید در دستورکار گروه‌های نظارت و بازرسی این سازمان قرار گیرد.

 خدائیان از مردم خواست گزارش‌ها و شکایات خود پیرامون عملکرد دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسان در ایام نوروز را به سامانه تلفنی و اینترنتی ۱۳۶ اعلام کنند و این اطمینان را به آن‌ها داد که سازمان بازرسی نظارت لازم را به‌منظور رفع نواقص، ایرادات و نارسایی‌ها موجود مورد توجه قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد در صورت عدم توجه به تذکرات و هشدار‌های سازمان بازرسی، نسبت به تشکیل پرونده و معرفی افراد خاطی به مراجع ذیصلاح اقدام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها