پ. فروردین 10ام, 1402

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان: ۲۴ کارگاه آموزشی والدگری در مرکز مهر خانواده استان برگزار شد

 علیرضا باوی در حاشیه بازدید از مرکز مهر خانواده استان خوزستان اظهار کرد: ایجاد مراکز مهر خانواده که محل مناسب و به دور از تنش و آسیب‌های روانی برای فرزندان طلاق است در راستای اجرای ماده ۴۱ قانون حمایت خانواده است و به صورت میانگین هر هفته ۱۰۲ زوج به این مرکز مراجعه می‌کنند. 

وی ادامه داد: خانواده‌ها پس از طلاق دچار تعارضات و مشکلاتی می‌شوند که رفع این تعارضات نیاز به کسب مهارت‌های ارتباطی خاص خود را دارد. 

 باوی گفت: یکی از اهداف تاسیس مراکز مهر خانواده نیز علاوه بر ایجاد محیطی امن و به دور از تنش و اضطراب برای کودکان در هنگام ملاقات والدین خود، تلاش برای ارتقای دانش خانواده‌ها در خصوص مهارت‌های فردی و نحوه تربیت فرزندان است که در سال جاری ۲۴ کارگاه در این خصوص تشکیل و آموزش‌های لازم به خانواده‌ها ارائه شد. 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خوزستان گفت: در مواردی که امکان اجرای احکام ملاقات فرزندان طلاق به لحاظ شرایط روحی و روانی طفل وجود ندارد نیز گزارش کامل توسط مددکار مستقر در مرکز ملاقات فرزندان طلاق تهیه و به شعب دادگاه خانواده ارسال می‌شود تا از سوی دادگاه خانواده به مراکز مشاوره تخصصی کودک معرفی شوند. 

باوی افزود: این مراکز مشاوره از سوی اداره کل بهزیستی خوزستان به دادگاه‌های خانواده استان معرفی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها