س. فروردین 1ام, 1402

رئیس کل دادگستری کردستان: در صورت هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در ایام نوروز، برای مدیران دستگاه‌های متولی مربوطه اعلام جرم می‌شود 

  با حضور رئیس کل دادگستری استان کردستان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، بازرس کل استان، شهردار سنندج و سایر اعضاء، ششمین جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان در سالن اجتماعات مجتمع قضایی شهید قدوسی سنندج برگزار شد. 

در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین حسینی رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار داشت: موضوعات شورای حفظ حقوق بیت المال، سرمایه‌های ملی است و در واقع این شورا یک نهاد نظارتی است که ناظر بر اقدامات صیانتی و حفاظتی دستگاه‌های اجرایی در حوزه اراضی ملی و منابع طبیعی و حقوق بیت المال است. 

رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: خوشبختانه ۱۰۰ درصد از اراضی ملی استان تثبیت شده و برای این اراضی سند صادر شده که از این لحاظ کردستان از استان‌های پیشرو در سطح کشور است ولکن تاکنون برای ۳۰ درصد از اراضی کشاورزی استان سند ثبتی صادر شده و باید با تلاش جهادی و در سال جدید، تثبیت کامل این اراضی نیز انجام شود. 

وی افزود: تثبیت اراضی کشاورزی هم برای مردم و هم برای حاکمیت بسیار حائز اهمیت است، چرا که موجبات کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی را به دنبال خواهد داشت. 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی به مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان فرصت یک ماهه داد تا آن دسته از دستگاه‌ها و ادارات اجرایی که در راستای صدور سند برای اراضی دولتی همکاری و اقدام لازم را نداشته اند را به دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال معرفی کند. 

وی بر لزوم توجیه دهیاران، بخشداران و فرمانداران استان کردستان بر ترغیب و تشویق کشاورزان برای صدور سند اراضی شان تاکید کرد. 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی تصریح کرد: اقدامات دستگاه‌های اجرایی مربوطه در ایام نوروز برای مقابله و برخورد با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز، زیر ذره بین دستگاه قضایی استان است و در صورت هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در ایام تعطیلات نوروز، برای مدیران دستگاه‌های متولی مربئطه پرونده ترک فعل تشکیل و برخورد قانونی لازم انجام خواهد شد. 

رئیس کل دادگستری استان کردستان بر لزوم تعیین تکلیف انشعابات غیرمجاز آب در استان تاکید کرد و افزود: با توجه به وجود ۱۸ هزار انشعاب غیرمجاز آب در استان بویژه در مناطق حاشیه نشین و با عنایت به اینکه جوانب موضوع در قرارگاه ذیل شورا بصورت کارشناسی وقت مورد بررسی دقیق قرار گرفته این مشکل با لحاظ قیودی که در قرارگاه مصوب گردیده و با نظارت جدی شرکت آب و فاضلاب استان حل خواهد شد. 

وی اضافه کرد: با تلاش‌های مجدانه شورای حفظ حقوق بیت المال استان کردستان، در بهمن ماه سال جاری بیش از ۷۳ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی استان رفع تصرف شد و از سودجویان و متصرفان بازپس گرفته شد. 

گفتنی است در این جلسه مدیران دستگاه‌های متولی گزارشی از انجام شده در راستای حفظ حقوق بیت المال به رئیس شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها