چ. فروردین 9ام, 1402

دادستان مرکز خوزستان: ۱۰۱ مرکز درمانی غیرمجاز در استان پلمب شد

صادق جعفری چگنی گفت: از ابتدای سال جاری و با دستور قضایی، ۱۰۱ مرکز غیرمجاز درمانی در این استان به اتهام مداخله در امور پزشکی پلمب شد. در همین مدت ۱۱۵ مرکز غیر مجاز ارائه دهنده خدمات درمانی دیگر نیز به مراجع قضایی و ادارات تعزیرات سراسر استان معرفی شدند تا به اتهامات آنان در این زمینه رسیدگی شود.  

وی با بیان این که طبق ماده ۳ قانون مقررات امور پزشکی و دارویی، هرگونه فعالیت و دخالت در امور پزشکی توسط افراد فاقد صلاحیت و بدون مجوز، غیرقانونی تلقی می‌شود و افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شوند، تصریح کرد: این موضوع در جلسه با رئیس علوم پزشکی استان و معاونین وی و رئیس سازمان نظام پزشکی استان نیز مطرح شده است که امیدواریم با نظارت‌های دقیق دستگاه‌های نظارتی در حوزه بهداشت و درمان و پیگیری گزارش‌های مردمی، این تخلفات به نحو چشمگیری کاهش یابد.  

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: متاسفانه در برخی از پرونده‌های تشکیل شده در مراجع قضایی، شاهد هستیم که برخی پزشکان مطب خود را جهت انجام عمل‌های زیبایی در اختیار افراد غیرمتخصص قرار می‌دهند، وی گفت: صیانت ازسلامت مردم و رعایت حقوق بیماران و جامعه پزشکی  وتامین  امنیت روانی در این حوزه وظیفه سیستم نظارتی ومدیریت  درمانی استان است دادستان‌ها در سراسر استان  به عنوان مدعی العموم حافظ حقوق مردم  و جامعه پزشکی   در چارچوب قانون بوده وبا هرگونه تخلف و سوء استفاده از این جایگاه، برخورد می‌کنند.

جعفری چگنی از مردم خواست تا از مراجعه به مراکز غیرمجاز درمانی که ممکن است مشکلاتی برای آنان ایجاد کند، خودداری کنند و هرگونه تخلف در این خصوص را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت یا به اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان خوزستان اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها