ج. فروردین 11ام, 1402

۵۳ درصد از پرونده‌ها با همت شورا‌های حل اختلاف استان با سازش مختومه شد

حجت الاسلام والمسلمین محمد حیدری در تشریح اقدامات و عملکرد مرکز توسعه حل اختلاف استان قزوین، گفت: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۵۳ درصد از پرونده‌های قابل سازش ورودی به شورای حل اختلاف استان با تلاش همکاران قضایی و اداری منجر به مصالحه شد، که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است.

وی در خصوص پرونده‌های معوق نیز بیان کرد: در سال گذشته ۶۰ فقره پرونده قضایی معوق در شعب شورای حل اختلاف در جریان بود که به قید فوریت مورد رسیدگی قرار گرفت و به ۱۱ فقره کاهش یافت و تعیین تکلیف سایرموارد نیز در دستور کار قرار دارد.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف استان قزوین افزود: در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۲۴ نفر از زندانیان شعب اجرای احکام شورا‌های حل اختلاف استان با تلاش همکاران در راستای صلح و سازش از زندان آزاد شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱ درصد افزایش داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری یادآوری کرد: در ساماندهی شعب اجرای احکام شورای حل اختلاف نیز حدود ۱۰ هزار پرونده مختومه موقت پالایش و به بایگانی راکد ارسال شد.

وی ادامه داد: آموزش همکاران شورای حل اختلاف همیشه مورد تاکید و توجه بوده و برهمین اساس از ابتدای سال ۱۸۰ دوره آموزشی در قالب کلاسی و کارگاهی در شعب به میزان حدود ۴ هزار نفر ساعت انجام شده است، که این موضوع نیز نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجه داشته است و همچنین ۴ دوره آموزشی ویژه صلح یاران، مشاوران املاک و نمایشگاه داران خودرو به میزان حدود ۳ هزار نفر ساعت برگزار شده است.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف استان قزوین همچنین تاکیدکرد: با توجه پرونده‌های مربوط به اتباع بیگانه و به مناسبت دهه مبارک فجر، شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های قضایی اتباع کشور افغانستان در شهر اقبالیه نیز راه اندازی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها