پ. فروردین 10ام, 1402

۱۵ هکتار از اراضی ملی در شهرستان پارسیان استان هرمزگان رفع تصرف شد

مجتبی قهرمانی گفت: با توجه به اولویت‌های پانزده گانه مطرح شده توسط رئیس قوه قضاییه در ابتدای سال ۱۴۰۱ مبنی بر لزوم اهتمام هرچه بیشتر در خصوص صیانت از حقوق عامه به ویژه در امر مقابله با تصرفات غیرمجاز و تغییرکاربری اراضی، به دستور رئیس حوزه قضایی پارسیان از ۱۵ هکتار از اراضی ملی در روستای سروباش از توابع شهر کوشکنار رفع تصرف شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: رفع تصرف این زمین‌ها پس از صدور حکم قضایی مبنی بر خلع ید متصرفان به جهت عدم احراز مالکیت آنها انجام شده است.

وی ارزش تقریبی این اراضی را ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با حضور رئیس حوزه قضایی پارسیان در محل و پس از رفع تصرف توسط یگان حفاظت از منابع طبیعی، این زمین ها به بیت المال اعاده شد.

قهرمانی گفت: رئیس حوزه قضایی شهرستان پارسیان در راستای قانون ساماندهی و عرضه مسکن، دستور فوری تحویل و تحول اراضی رفع تصرف شده از منابع طبیعی به اداره راه و شهرسازی جهت عمران و توسعه روستای سروباش را صادر کرده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: همه دستگاه‌ها باید ضمن اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با تمام توان در جهت پاسداری و حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی تلاش کنند و مجموعه دادگستری نیز در این امر خطیر به آنها کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها