پ. فروردین 10ام, 1402

۲ هزار و ۵۵۰ متر از اراضی ملی بستر رودخانه حفاظت شده چالوس آزادسازی شد

حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق اکبری اظهار کرد: در راستای دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر آزادسازی حریم رودخانه ها، حریم های متصرف شده در استان، شناسایی شده است که نسبت به رفع تصرف آن اقدام شد.

وی گفت: بر اساس رای قطعی دادگاه و در راستای اجرای دستور رئیس دادگاه عمومی بخش مرزن آباد ۲ هزار و ۵۵۰ متر مربع از اراضی ملی واقع در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست چالوس با همراهی یگان امداد انتظامی شهرستان، پاسگاه ولی آباد و کارکنان ادارات راهداری، منابع طبیعی و امور آب منطقه ای رفع تصرف شد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران اظهار کرد: با توجه به تاکیدات رئیس قوه قضاییه و با پیگیری و نظارت دستگاه قضایی استان تاکنون اقدامات خوبی از سوی روسا و دادستان‌های استان در خصوص آزاد سازی حریم رودخانه های استان صورت گرفته است البته آزاد سازی هر چه بهتر حریم رودخانه ها مستلزم همکاری دیگر ادارات مرتبط است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم و حفاظت از بیت المال باید با انسجام بخشی و تعامل هدفمند همه دستگاه‌های مرتبط انجام شود، گفت: دستگاه قضایی به تنهایی نمی‌تواند برای رفع تصرف اراضی ملی، اقدامات پیشگیرانه انجام دهد بلکه همه دستگاه‌ها باید در این خصوص همکاری لازم را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها