ج. فروردین 11ام, 1402

حرفه‌آموزی و اشتغال ۲ هزار و ۱۰۳ زندانی در ندامتگاه‌های استان سمنان

محمد جعفر عبدالهی  با تبریک فرارسیدن بعثت نبی مکرم اسلام،پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص) عنوان کرد: اعمال مجازات در اندیشه همه مکاتب کیفری اثر تربیتی و اصلاحی دارد ، اما در نظام کیفری اسلام آثار اعمال کیفر صرفاً دنیوی و مادی نبوده و علاوه بر آن،اثر معنوی تطهیر مجرم از آثار سوء ارتکاب جرم مورد توجه است .

عبدالهی ادامه داد: مکتب اسلام بدنبال اصلاح مجرم است و اشتغال و حرفه آموزی در زندان ها از راه های تربیت و اصلاح زندانی بشمار می آید.

وی بیان کرد: دستگاه قضایی استان سمنان در صدد آن بوده تا هوشمندانه اصلاح و تربیت زندانی را در ندامتگاه ها فرصتی برای مقدمه بازگشت شرافتمندانه آنان به جامعه و خانواده شان فراهم کند .

وی افزود : در همین راستا حرفه آموزی و اشتغال دو هزار و ۱۰۳ زندانی طی ۱۰ ماه اخیر سال جاری در زندان‌های استان سمنان مهیا شده است .

رئیس کل دادگستری استان سمنان تصریح کرد: اشتغال و حرفه آموزی ایجاد شده برای زندانیان از طریق « اشتغال به کارگاهی ، اعزام به کار و اشتغال به کار نشسته » ممکن شده و برای تعداد ۸۳۲ زندانی گواهینامه حرفه آموزی صادر گردیده است .

عبدالهی در خاتمه خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان سمنان زندان را وسیله تربیت ، اصلاح و محلی برای تفکر و تأمل زندانی از سوء رفتار گذشته اش می داند و قصد دارد علاوه بر برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی با ایجاد اشتغال و حرفه آموزی در ندامتگاه ها ، جمعیت کیفری را به صورت صحیح مدیریت کرده، تا پیشگیری از وقوع جرم در نهایت درایت بعمل آمده برای جامعه اتفاق بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها