پ. فروردین 10ام, 1402

معاون قضایی دادستان کل کشور: تسهیل در ترخیص کالاهای اساسی از بنادر و گمرکات در اولویت قرار دارد

علی جمادی در ادامه سفر خود به خوزستان و در بازدید از انبارهای گمرک و اداره بنادر و دریانوردی خرمشهر، اظهار داشت: سیاست کلی دستگاه قضایی به‌ویژه دادستانی کل کشور، بازدید مستمر از انبارهای جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و گمرک و نظارت بر نحوه تعیین تکلیف و فروش این کالاهاست.

وی گفت: یکی از آسیب‌های احتمالی در این خصوص، نگهداری طولانی‌مدت کالاها در انبار به دلایل مختلف است که خوشبختانه در بازدید از انبار بندر و گمرک خرمشهر، کمتر شاهد این مسئله بودیم.

جمادی تصریح کرد: در این سفر در خصوص برخی کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی و ستاد فرمان امام (ره)، به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد با پیگیری دادستان مرکز استان و خرمشهر، در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعیین تکلیف شود.

وی اظهار کرد: در این خصوص چنانچه تقصیر یا قصوری از سوی مسئولان امر وجود داشته باشد، دادستان‌ها به‌عنوان مدعی‌العموم برخورد خواهند کرد.

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور اقتصادی و جرایم سازمان یافته گفت: در مجموعه دادگستری خوزستان و به‌ویژه دادستانی مرکز استان، عزم جدی در این خصوص وجود دارد و اقدامات خوبی را تاکنون شاهد بوده‌ایم اما انتظار داریم به‌خصوص در ایام پایانی سال، اقدامات ویژه‌ای در ترخیص کالاهای اساسی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها