س. فروردین 1ام, 1402

سند مالکیت بیش از ۹۵ درصد اراضی ملی و منابع طبیعی استان سمنان صادر شد

محمدجعفر عبدالهی اظهار کرد: حمایت قانونی در اجرای حقوق مالکیت اشخاص در موضوعات تثبیت اراضی و املاک، حدنگاری، ثبت مالکیت های معنوی، اجرای اسناد رسمی، تنظیم اسناد رسمی به صورت جدی در دستگاه قضایی استان در حال پیگیری و انجام است.

وی در ادامه به اجرای سیاست های سند تحول و تعالی قضایی امسال در خصوص حدنگاری اراضی ملی و منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: در اجرای جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اتمام کاداستر کلیه اراضی کشور در کمترین زمان ممکن و در راستای خدمت صحیح و صادقانه و بی منت به مردم استان سمنان از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه قریب به ۹ میلیون هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی استان تثبیت شد.

عبدالهی با اشاره به پهناور بودن استان سمنان خاطر نشان کرد: اراضی ملی و منابع طبیعی تثبیت شده معادل ۹۸ درصد از کل اراضی ملی و منابع طبیعی استان بوده و صدور اسناد مالکیت حد نگاری ۹۵/۲ درصد از اراضی ملی و منابع طبیعی صادر شده است.

وی به صدور اسناد مالکیت حد نگاری شده ۷۸ درصد از املاک شهری استان اشاره و ادامه داد: چنانچه صدور اسناد مالکیت برای املاک روستایی در سال ۱۴۰۲ به صورت رایگان انجام شود، با جدیت و اهتمام موجود صدور اسناد مالکیت حدنگاری مالکین روستایی انجام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان در خاتمه افزود : حدنگاری میزان ۲ درصد باقی مانده از اراضی ملی و منابع طبیعی استان در کمیسیون رفع تداخلات اراضی جهاد کشاورزی، اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش، راه و شهرسازی مطرح و برای تحقق تثبیت این اراضی پیگیری های دستگاه قضایی ادامه دار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها