ج. فروردین 11ام, 1402

رئیس کل دادگستری خوزستان: ۳۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان حدنگاری و سنددار شد

علی دهقانی اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون، هزار و ۱۷۵ قطعه زمین کشاورزی به مساحت ۱۵۷ هزار و ۳۸۴ هکتار حدنگاری و برای این اراضی سند تنظیم و صادر شد که با احتساب عملکرد سال گذشته، این مساحت به ۳۶۰ هزار هکتار در استان رسیده است.

وی گفت: اجرای طرح حدنگاری اراضی کشاورزی ضمن اینکه با اعتباربخشی به اسناد مالکیت، موجب‌ توسعه کشاورزی، افزایش امنیت غذایی و ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاران در بخش کشاورزی می‌شود، از بسیاری اختلافات ملکی و تصرفات عدوانی نیز خواهد کاست.

دهقانی افزود: این اقدام همچنین به کشاورزان و بهره‌برداران اراضی کشاورزی کمک می‌کند تا با اخذ تسهیلات بانکی و دولتی در توسعه کشاورزی، به تولیدات خود رونق بیشتری بدهند که این امر کاهش نرخ بیکاری و ارتقای امنیت جامعه را نیز در پی دارد.

رئیس کل دادگستری خوزستان با تاکید بر تشکیل جلسات کمیسیون رفع تداخل در شهرستان‌ها، خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مطرح در این کمیسیون شد.

دهقانی با بیان این که مساحت اراضی کشاورزی مشمول این طرح در شهرستان‌ها متفاوت است، افزود: شهرستان دشت آزادگان در این زمینه پیشرو بوده است و اهواز، شوش، شوشتر، رامهرمز، هفتگل و دزفول نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی گفت: انتظار داریم همه شهرستان‌ها باتوجه به مساحت اراضی کشاورزی خود تا پایان سال به سطح مطلوب دست یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها