چ. فروردین 9ام, 1402

۱۳ زندانی محکوم به قصاص نفس در یزد بخشیده شدند

غلامعلی دهشیری در آئین بخشش جانانه، ویژه آزادی ۱۳ زندانی محکوم به قصاص نفس در استان که با حضور خیرین نیکوکار، اولیای دم و جمعی از مسئولان ارشد استان، برگزار شد، اظهار کرد: کمک خیرین یزدی و بخشش اولیای دم که مردانه و جانانه از حق خود گذشتند، سند افتخاری بزرگ برای مردم دارالعباده و ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه لغزش و خطای این افراد بر اساس هیجانات آنی و بدون قصد و برنامه قبلی صورت گرفته است، افزود: این اقدام خداپسندانه تلاش مجموعه قضایی و چتر حمایت نظام اسلامی بر سر همه مردم فارغ از ملیت، دین، مذهب و قومیت صورت گرفت.

وی در ادامه با بیان این‌که بخشیده شدگان از قصاص نفس، باید همیشه مدیون اولیای دم باشند، گفت: قصاص عدالتی برای حیات جامعه است و این حقی الهی برای اولیای دم است که امشب برخی با بزرگواری و برای ایران از آن گذشتند.

دهشیری خیرین و نیکوکاران یزدی را پیشرانان امر خیر در کشور دانست و تصریح کرد: این برای اولین بار است که بخشش مردانه با این حجم و تعداد در کشور انجام شده است.

وی با بیان این‌که کسانی که امشب مورد بخشش قصاص نفس قرار گرفتند، باید میزان حبس در خصوص جنبه عمومی جرم را طی کنند، خاطرنشان کرد: پس از اخذ گذشت از اولاء دم جنبه عمومی جرم آنان مورد رسیدگی قرار گرفته و پس از تطبیق دوران تحمل حبس، آزاد خواهند شد.

رئیس‌کل دادگستری استان یزد اظهار داشت: جنبه عمومی جرم طبق قانون بین سه تا ۱۰ سال تعیین می شود که بسته به نوع جرم و شرایط ارتکاب آن متغییر است.

رئیس کل دادگستری استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: به مناسبت فرا رسیدن چهل و چهارمین بهار انقلاب اسلامی ایران نیز، زمینه آزادی قانونی ۴۴ زندانی از زندان‌های استان یزد با استفاده از ارفاقات قانونی فراهم گردید.

دهشیری در پایان خاطرنشان کرد: به همت ستاد دیه استان یزد نیز زمینه آزادی ۱۰ مددجوی محکوم به جرائم مالی غیرعمد نیز از زندان های استان یزد فراهم شده و به زودی به آغوش خانواده باز خواهند گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها