س. فروردین 1ام, 1402

اصلاح آیین نامه آمادگی و مقابله با آثار زیان بار پدیده گرد و غبار (ریزگرد) در کشور

اصلاح آیین نامه آمادگی و مقابله با آثار زیان بار پدیده گرد و غبار (ریزگرد) در کشور
مصوب 1391,02,10

هیئت وزیران در جلسه مورخ 10 /2 /1391 ‏بنا به پیشنهاد شماره 317 – 1 مورخ 14 /1 /1390 سازمان حفاظت محیط زیست و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود:

«آیین نامه آمادگی و مقابله با آثار زیان بار پدیده گرد و غبار (ریزگرد) در کشور» موضوع تصویب نامه شماره 93106/ ت40419هـ مورخ 6 /5 /1388 ‏به شرح زیر اصلاح می شود:

– ‏سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به اعضای کارگروه موضوع ماده (1‏) ‏اضافه می شود.

– متن زیر به عنوان بند (6) به ماده (12‏) اضافه می شود:
6 – کمربند سبز اطراف شهرهای متأثر از پدیده گرد و غبار

– ‏متون زیر به عنوان مواد (14‏) و (15‏) به آیین نامه اضافه می شود و شماره مواد بعدی به ترتیب اصلاح می شود :
ماده 14 – وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است، نسبت به تکمیل زیرساخت های مخابراتی جهت توسعه و ارتقای شبکه های پایش زیست محیطی آلودگی هوا اقدام نماید.
‏ماده 15 – سازمان های حفاظت محیط زیست و هواشناسی مکلفند ضمن توسعه و ارتقای ‏تجهیزات ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، اقدامات لازم ازجمله استفاده از فناوریهای نوین درخصوص به روزرسانی استانداردهای کمی و کیفی پدیده گرد و غبار را با رعایت قوانین و مقررات مربوط به عمل آورد.

– ‏ماده (17‏) حذف می شود.

– متون زیر به عنوان مواد (21‏) الی (24‏) به آیین نامه یاد شده اضافه می شود:
ماده 21 – دستگاه های اجرایی عضو کارگروه می توانند بخشی از هزینه های اجرای طرح های مشترک مقابله با پدیده گرد و غبار در کشورهای منطقه را پس ازتصویب کارگروه با رعایت قوانین و مقررات مربوط از محل اعتبارات مصوب ملی و استانی خود تأمین و هزینه نمایند.
‏ماده 22 – وزارت امور خارجه مکلف است، تمهیدات لازم برای جلب و استفاده از تجربیات علمی، فنی و اعتبارات سازمان های منطقه ای و بین المللی به منظور تحقق اهداف این آیین نامه را به عمل آورد.
‏ماده 23 – سازمان حفاظت محیط زیست مکلف است گزارش اجرای این آیین نامه را ‏هر شش ماه یکبار به د‏فتر هیئت دولت ارایه نماید.
‏ماده 24 – دستگاههای اجرایی مربوط موظفند با همکاری معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور اعتبارات لازم برای تحقق برنامه های موضوع این آیین نامه در حوزه خود را در لایحه بودجه سنواتی پیش بینی نمایند.

معاون اول رئیس جمهور – محمدرضا رحیمی

منبع سایت صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها