ج. فروردین 11ام, 1402

رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه:عفو گسترده محکومان اغتشاشات اخیر باعث ایجاد فضای همدلی می‌شود

 حجت الاسلام و المسلمین مهدی هادی با ارج نهادن به تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر عفو گسترده محکومان اغتشاشات اخیر، از مشی رئوفانه رئیس دستگاه قضا نیز برای این پیشنهاد قدردانی کرد وگفت: فرمان مقام معظم رهبری، پیام صریحی برای همدلی و اجماع بیشتر در جامعه داشت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را در یک تصمیم بزرگ به نمایش گذاشت تا جایی که طنین آن بدون تحریف و در کوتاه ترین زمان به همه دنیا مخابره شد و دشمنان ایران را برای واکنش های تدافعی خلع سلاح کرد.

رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه گفت: درحوادث اخیر، تعدادی از جوانان در اثر تبلیغات دشمن مرتکب جرایمی شدند که این عفو، پاسخی به اظهار ندامت و تقاضای بخشش آنها بود که این نگاه رأفت آمیز را فقط در حکمرانی اسلامی می توان سراغ گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین هادی همچنین این اقدام هوشمندانه را خط بطلانی برفرضیات دشمن در جذب جوانان به عنوان هوادار دانسته و تصریح کرده است: جوان امروزی ممکن است تحت تاثیر احساسات خود، خطا کند اما تصمیم دیروز رهبر انقلاب نشان داد که خطای او قابل اغماض است و باید فرصت دوباره ای برای او فراهم کرد.

رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه با ابراز خرسندی از فضای همدلانه جامعه در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهارکرد: این تصمیم آینده‌نگرانه، نمادی از اقتدار، صلابت و رحمت در جامعه اسلامی بود که دستاوردهای آن باید مجاهدانه حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها