ی. فروردین 6ام, 1402

دستور دادستان مرکز استان مازندران برای بررسی وضعیت حیوانات یک باغ وحش در ساری

در روزهای گذشته ویدئویی در رسانه ها منتشر شده است که نشان می دهد حیوانات یک باغ وحش از جمله یک قلاده خرس قهوه ای و ۲ قلاده شیر در طاهرده در ساری وضعیت مناسبی ندارند و بسیار لاغر هستند. با توجه به تصاویر منتشر شده از این باغ وحش، دادستان مرکز استان مازندران به عنوان مدعی العموم به موضوع ورود کرد و دستور پیگیری داد.

محمد کریمی دادستان مرکز استان مازندران در رابطه با این باغ وحش اظهار کرد: با توجه به انتشار تصاویری در فضای مجازی در خصوص وضعیت یک قلاده شیر و خرس نحیف در باغ وحش ساری با دستور رئیس کل دادگستری استان مازندران این موضوع در دستور کار این دادستانی قرار گرفت و در کمترین زمان، جلسه با حضور رئیس محیط زیست شهرستان ساری و مدیر باغ وحش تشکیل شد.

وی در ادامه اظهار کرد: نماینده ای از سوی دادستانی ، محیط زیست و دامپزشکی به محل اعزام تا علل این مورد تشخیص داده و همچنین گزارشی از وضعیت باغ وحش و سلامت دیگر حیوانات موجود در باغ وحش به این دادستانی اعلام نکنند.

کریمی تصریح کرد: با تحقیقات به عمل آمده ازسوی کارشناسان محیط زیست مشخص شد ۲ قلاده شیر و یک خرس که تصاویر آن منتشر شد طبق گفته مالک ونماینده محیط زیست، اخیرا دچار بیماری شده و هر کدام جداگانه و در قرنطینه به خاطر بیماری و کهولت سن در حال درمان هستند.

وی افزود: باتوجه به بررسی انجام شده و اظهارات مالک باغ وحش تغذیه مناسب همواره انجام شده نسبت به تزریق واکسن نیز اقدام شده بود و سایر جانوران باغ وحش مشکلی نداشتند اما با توجه به همه مسائل، مهلتی متناسب برای بررسی سلامت گونه های موجود درباغ وحش درنظر گرفتیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها