چ. بهمن 12ام, 1401

۸۰۰ زندانی در استان فارس با پابند الکترونیک از زندان آزاد شدند

 اسحاق ابراهیمی گفت: تعداد زندانیان مورد پذیرش در مرکز مراقبت الکترونیک استان فارس در ۸ ماهه سال جاری، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۳۵۸ درصد رشد کمی داشته است و در حال حاضر تعداد ۸۰۰ نفر از زندانیان استان با پابند الکترونیک تحت مراقبت مرکز کنترل و نظارت الکترونیکی قرار دارند.

مدیرکل زندان های فارس افزود: این افزایش در استفاده از پابند الکترونیک در اجرای سند تحول قضایی و اولویت های ابلاغی سازمان زندان های کشور مبنی بر ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری، با تعامل مؤثر مراجع قضایی استان محقق شده است.

وی اضافه کرد: محکومان حائز شرایط قانونی با استفاده از پابند الکترونیک در محدوده مشخص، خارج از زندان، دوران حبس خود را سپری می کنند.

مدیرکل زندان های فارس اظهار کرد: هدف از اجرای ماده ۶۲ قانون مجازات اسلامی، ارتقای خدمات زندانبانی در بستر فناوری های نوین بر اساس شاخص های سند تحول قضایی است که به طور قطع استفاده از این ظرفیت ها نقش ویژه ای در باز اجتماعی کردن زندانی و حمایت از خانواده وی دارد.

ابراهیمی ادامه داد: از مهم ترین مزایای استفاده از مراقبت الکترونیک برای افراد واجد شرایط، ارتقای شاخص ها و مؤلفه های مرتبط با حقوق شهروندی شامل حضور زندانی در محیط خانواده، پیشگیری از هم نشینی با زندانیان سابقه دار در محیط زندان،کاهش هزینه های دولتی و امکان ادامه کار و فعالیت های اجتماعی در برخی موارد می باشد.

در راستای ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندان های استان و در اجرای آیین نامه اجرایی مراقبت الکترونیک (مصوب ۱۳۹۷) در حال حاضر تعداد ۸۰۰ نفر از زندانیان استان با پابند الکترونیک تحت مراقبت مرکز کنترل و نظارت الکترونیکی قرار دارند؛ این رقم تا پایان سال جاری به هزار نفر افزایش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها