چ. آذر 16ام, 1401

سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۲ در مرکز ارتباطات مردمی قوه ‌قضاییه به مشکلات مراجعه کنندگان رسیدگی کرد

 رحیم گل زاده امروز دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ با حضور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه با تعدادی از مراجعان که برای رفع مشکلات حقوقی و قضایی خود به این مرکز مراجعه کردند دیدار و به پرونده‌های آن ها رسیدگی کرد.

معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۲ در این ملاقات مردمی با ۱۵ نفر از مراجعان دیدار و به استماع مشکلات و در خواست‌های مراجعه کنندگان پرداخت.

معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۲ درباره درخواست های مطرح شده در این دیدار گفت: بسیاری از مراجعه کنندگان در ملاقات مردمی امروز  تقاضای رسیدگی مجدد پرونده  در راستای ماده ۲۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری را داشتند که بر همین اساس متقاضیان با ارائه دلایل جدید، اسناد و مدارک خواستار رسیدگی مجدد هستند.

وی افزود: متقاضیان در این دیدار خواستار اعمال ماده ۴۷۷ بودند و به دلیل اینکه ماده ۴۷۷ یکی از طرق رسیدگی به آرای قطعی صادره از دادگاه ها و دادسراها است شخص برای  رسیدگی مجدد و اثبات ادعای خود این مسیر را انتخاب می‌کند  که عمدتاً علت طرح متعدد این مسائل در مراجع نظارتی عدم اطلاعات کافی از مبانی و مسائل حقوقی است.

گل زاده در ادامه بیان کرد: در راستای تقاضای اعمال ماده ۴۷۷ اصل براین است زمانی که موضوعی رسیدگی شد دیگر امکان رسیدگی مجدد نیست مگر اینکه دلایل جدید مطرح و با نظر کارشناسان زیربط اثبات شود که رسیدگی برخلاف قانون بوده و مبانی قانونی و شرعی مراعات نشده است که در این صورت رسیدگی مجدد اعمال خواهد شد.

معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۲ عنوان کرد: در پرونده هایی که جنبه خصوصی و عمومی دارد اگر محکوم اقدام به جبران خسارت و رضایت شاکی خصوصی را کسب کند با استفاده از ظرفیت های قانونی اقدامات موثر در راستای حبس زدایی اعم از کاهش مجازات حبس، آزادی مشروط و… را انجام می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها