چ. آذر 16ام, 1401

رئیس کل دادگستری سمنان: وضعیت تمام افراد بازداشت شده در اغتشاشات اخیر استان تعیین تکلیف شد

محمدجعفر عبداللهی با بیان اینکه وضعیت تمام افراد بازداشت شده در اغتشاشات اخیر تعیین تکلیف شده است، اظهار کرد: در اجرای پیشبرد اهداف برنامه ریزی شده سند تحول و تعالی قضایی سال ۱۴۰۱ در استان سمنان، اهتمام لازم در موضوع امور زندان و زندانیان وجود دارد.

وی افزود: به تمامی مقامات قضایی استان تاکید شده تا ضمن رصد روزانه اوضاع و احوال بازداشتی شعب، با سرعت و دقت نسبت به تعیین تکلیف قانونی پرونده های بازداشت شدگان حوادث اخیر اقدام داشته باشند.

عبداللهی در ادامه خاطرنشان کرد: در همین راستا با توجه به وقوع اغتشاشات اخیر در استان توسط آشوبگران و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی، شخصاً ضمن بازدید، نظارت، پیگیری و گفت‌وگو بدون واسطه با بازداشت شدگان این حوادث، به موجب مفاد قانونی دستور ارجاع و رسیدگی این پرونده ها را به شعب خاص و نیز رسیدگی خارج از نوبت آن پرونده‌ها را صادر تا تعیین تکلیف قانونی وضعیت هر یک از متهمان بازداشتی انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان سمنان عنوان کرد: خواست آحاد جامعه استقرار نظم و امنیت پایدار و برخورد قانونی با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی است.

وی یادآورشد: تعیین تکلیف قانونی وضعیت بازداشت شدگان به معنای آزادی بی قید و شرط آنان نیست، بلکه دستگاه قضایی استان بر مدار قانون در اجرای عدالت، حفظ و تامین امنیت پایدار را امری مهم و انکار ناپذیر دانسته و با اشد مجازات با محکومان برخورد خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها