چ. مهر 13ام, 1401

رئیس کل دادگستری گیلان دستور مرمت سریع پل تاریخی کیاشهر را صادر کرد

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی همراه با تعدادی از مدیران استانی از پل چوبی کیاشهر بازدید کرد و در نشستی که به منظور احیا و مرمت آن برگزار شده بود حضور یافت.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با توضیحاتی در خصوص مفهوم عدالت، تصریح کرد: عدالت به معنای توازن است و اگر در جامعه ای توازن نباشد جز کاستی و نارسایی نتیجه ای حاصل نخواهد شد.

وی با بیان اینکه یک قدرت متوازن می تواند زمینه ساز اقدامات مبارکی در جامعه باشد گفت: همه مجموعه ها و نهادها باید در کنار یکدیگر و در راستای یک هدف مشخص تلاش نمایند.

رئیس شورای قضایی استان به شهردار کیاشهر دستور داد تا مرمت پل چوبی هرچه زودتر اجرایی شود و افزود: مرمت این سازه چوبی باید با کارشناسی دقیق و علمی و اظهار نظر افراد متخصص در این زمینه صورت گیرد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در کنار مرمت پل، سازه ها و آلاچیق هایی نیز در جهت زیبایی و تلطیف فضا و متناسب با این مکان ساخته شود و پیشرفت کار نیز باید به رئیس حوزه قضایی کیاشهر گزارش شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز با اشاره به پیشینه تاریخی بندر کیاشهر اظهار کرد: جلوه گری طبیعت در این منطقه خصوصا استقرار پل چوبی کیاشهر به مساحت یک کیلومتر در تالاب بین المللی بوجاق بستری برای جذب گردشگری و اشتغال جوانان منطقه است.

وی با بیان اینکه به لحاظ غفلت ورزی مدیران گذشته پل تاریخی کیاشهر کیفیت خود را از دست داده است، گفت: رئیس کل دادگستری استان گیلان پس از بازدید، دستور مرمت و به سازی سریع این پل را صادر کرد.

احمد آقایی همچنین افزود: زیباسازی ساحل بندر کیاشهر باید توسط شهرداری این منطقه به بهترین صورت انجام شده و مسیر قایقرانی آن نیز لایروبی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها