چ. مهر 13ام, 1401

یک محکوم به قصاص با تلاش شورای حل اختلاف ایرانشهر پس از ۵ سال به زندگی بازگشت

حجت الاسلام حمید رضا بندانی اظهار کرد: با تلاش دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایرانشهر و قاضی شورای حل اختلاف و پیگیری اعضای شورای حل اختلاف ایرانشهر یک پرونده اختلاف طایفه ای بعد از گذشت ۵ سال به سازش ختم شد.

وی ضمن قدردانی از این اقدام ارزشمند و تاثیرات مثبت آن در منطقه گفت: تاکید بر امر صلح و سازش و پایان دادن به اختلافات طایفه‌ای همیشه سرلوحه همکاران ما در دستگاه قضایی است که به یاری خداوند تلاش ها در شهرستان ایرانشهر به نتیجه نشست و اختلاف طایفه ای ۵ ساله به سازش ختم شد.

وی گفت: قطعا با سازش در پرونده های اختلافات طایفه ای شاهد امنیت و توسعه پایدار در منطقه خواهیم بود.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف استان در تشریح جزئیات این پرونده گفت: بر اثر وقوع یک فقره قتل در سال ۹۶ متهم دستگیر و با انجام مراحل قانونی حکم قصاص صادر می شود.

وی افزود: با ارجاع پرونده جهت اخذ رضایت از طرفین پرونده تلاش ها برای صلح و سازش آغاز که پس از پیگیری بی وقفه دادستان عمومی و انقلاب ایرانشهر و برگزاری جلسات متعدد در نهایت رضایت طرفین جهت صلح و سازش جلب می شود.

حجت الاسلام و المسلمین بندانی گفت: جلسه بزرگ صلح وسازش طوایف بهادرزهی، ریگی با کرمزهی، ناروئی باحضور مسؤلان قضایی ایرانشهر، سران طوایف، معتمدان، علما، جوانان، اعضای شورای حل اختلاف شماره ۲ ایرانشهر، صلح یاران شهرستان، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت جنوب بلوچستان و مسئول اقوام و قبایل و سران طوایف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان در روستای تمپ ریگان در ۷ کیلومتری مرکز شهرستان در مسجد نور تمپ ریگان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها