چ. مهر 13ام, 1401

اجرای دادرسی الکترونیکی برای هزارو ۹۱۰ زندانی در کرمانشاه

شهرام کرمی بااشاره به توسعه بهره گیری از فناوری های نوین و سامانه های ارتباطی آنلاین در دستگاه قضایی، اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا، دستگاه قضایی تلاش کرد تا میزان خدمات الکترونیک خود به مردم را به منظور کاهش ترددها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به حداکثر برساند.

وی ادامه داد: یکی از این خدمات که با کمک فناوری های نوین به شکل الکترونیکی در آمد‌، راه اندازی دادرسی‌های الکترونیک برای زندانیان بود که در راستای حفظ سلامت آنها در ایام شیوع بیماری کرونا اجرا شد.

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه طی مدت ۲ سال اخیر اتاق های دادرسی الکترونیک در زندان‌ها و شعب مراجع قضایی کشور راه اندازی شدند، اعلام کرد: در دادرسی الکترونیک دیگر نیازی به اعزام زندانیان به مراجع قضایی نیست و قاضی بصورت آنلاین می تواند به پرونده هر زندانی رسیدگی کند.

وی با تاکید براینکه اجرای این طرح مزیت‌های دیگری هم بدنبال داشت، افزود: صرفه جویی در وقت، کاهش ترددها، ارتقای شاخص امنیت و پیشگیری از خطرات احتمالی حین اعزام زندانی از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

کرمی اشاره ای هم به آمار استفاده از دادرسی الکترونیک برای زندانیان کرمانشاهی پرداخت و گفت: در چندماهه اخیر، حدود ۲هزارو ۹۲ زندانی در کرمانشاه دادرسی داشته اند که از این تعداد دادرسی هزارو ۹۱۰ زندانی به شکل الکترونیک بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها