پ. بهمن 13ام, 1401

۸۶ هکتار از اراضی ملی در شهرستان پارسیان استان هرمزگان رفع تصرف شد

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: با توجه به اولویت‌‌های پانزده گانه مطرح شده توسط رئیس قوه قضاییه در ابتدای سال ۱۴۰۱ مبنی بر لزوم اهتمام هرچه بیشتر در خصوص صیانت از حقوق عامه به ویژه در امر مقابله با تصرفات غیرمجاز و تغییرکاربری اراضی، به دستور رئیس حوزه قضایی پارسیان از ۸۶ هکتار از اراضی ملی در شهر کوشکنار رفع تصرف شد.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: رفع تصرف این زمین‌ها پس از صدور احکام قطعی توسط دادگاه بدوی شهرستان پارسیان و شعبه ویژه مرکز استان مبنی بر خلع ید متصرفان به جهت عدم احراز مالکیت و تأیید آن در دادگاه تجدیدنظر، انجام شده است.

وی ارزش تقریبی این اراضی را ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با حضور رئیس حوزه قضایی پارسیان در محل و پس از رفع تصرف توسط یگان حفاظت از منابع طبیعی، این زمین ها به بیت المال اعاده شد.

قهرمانی خاطرنشان کرد: رئیس حوزه قضایی شهرستان پارسیان در راستای قانون ساماندهی و عرضه مسکن، دستور فوری تحویل و تحول اراضی رفع تصرف شده از منابع طبیعی به اداره راه و شهرسازی را صادر کرده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: همه دستگاه‌ها باید ضمن اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با تمام توان در جهت پاسداری و حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی تلاش کنند و مجموعه دادگستری نیز در این امر خطیر به آنها کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها