ی. خرداد 7ام, 1402

۶۵ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی عباس آباد استان مازندران اعاده به وضع سابق شد

حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق اکبری  اظهار کرد: اعاده به وضع سابق ۵۵ قطعه زمین کشاورزی به میزان بیش از ۶۵ هزار متر مربع با حضور نماینده دستگاه قضایی در شهرستان عباس آباد انجام شد.

وی افزود: با پیگیری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عباس آباد در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰قانونی حفظ اراضی زارعی و باغی با حضور نماینده جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی و دیگر ادارات مرتبط نسبت به اعاده به وضع سابق ۵۵ قطعه زمین به میزان ۶۵ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی و باغی شامل چندین ساختمان نیمه کاره ودیوارکشی در روستای یالبندان شهرستان عباس آباد اقدام شد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران از اجرای برنامه های مستمر در جهت پیشگیری و برخورد با تصرفات اراضی ملی، تغییر کاربری‌های غیرمجاز، نظارت بر صدور مجوزات تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغی به‌ویژه در مناطق کشاورزی و روستایی استان مازندران خبر داد.

وی گفت: با توجه به اینکه استان مازندران از استان های حاصل خیز بوده و بیشتر اشتغال مردم از راه کشاورزی است، شورای حفظ حقوق بیت المال استان در جهت حفظ اراضی کشاورزی تاکیدات فراوانی داشته و در این خصوص جلساتی به صورت ماهیانه تشکیل تا تصمیمات لازم به منظور پیشگیری و اثربخشی بیشتر اقدامات دستگاه ها، برنامه ریزی شود.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با تاکید بر ممنوعیت هرنوع تغییر کاربری زمین‏های کشاورزی، بیان کرد: مسئولان وزارت جهاد کشاورزی باید به شیوه قانونی از هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغ‌ها پیشگیری کنند و در این راستا نیروی انتظامی نیز باید کمک کار باشد و البته دادستان‏های سراسر استان نیز همکاری لازم را در این زمینه خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها