د. مهر 11ام, 1401

برگزاری بیش از ۱۷۵ هزار جلسه دادرسی الکترونیک در ۴ ماهه ابتدایی سال

محمد کاظمی فرد  با تاکید بر اینکه با اجرای طرح تحول سرعت خدمت به مردم افزایش پیدا کرده است، گفت: برگزاری جلسات دادگاه به صورت برخط و الکترونیک با هدف کاهش هزینه‌های مردم و سرعت در رسیدگی به پرونده های مردم صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در ادامه با تاکید بر اینکه در حال حاضر دادرسی‌های الکترونیک و برخط به دو صورت دادرسی الکترونیک میان مردم و دادرسی الکترونیک زندانیان برگزار می‌شود، افزود: با اقدامات صورت گرفته در چهار ماهه ابتدایی سال جاری بیش از ۱۷۵ هزار جلسه دادگاه به صورت الکترونیک برگزار شده است

وی گفت: در چهار ماه ابتدایی سال جاری ۷۴ هزار و ۹۲۳ دادرسی الکترونیک میان مردم و ۱۰۰ هزار و ۴۶۰ دادرسی الکترونیک زندانیان برگزار شده است که با بررسی‌های به عمل آمده شاهد استقبال مردم از این نوع دادرسی‌ها بوده‌ایم.

کاظمی فرد تاکید کرد: طرح تحول قضایی یک طرح مترقی و مورد تاکید و تایید مقامات عالی نظام است و با اجرای آن زمینه ارائه خدمات آسان و ارزان به مردم فراهم شده است. مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه نیز تمام تلاش خود را به کارگرفته است که تمامی تکالیفش در اجرای سند تحول را با سرعت به پیش ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها