د. خرداد 8ام, 1402

بیش از ۱۹ هکتار ازحریم و بستر رودخانه‌های استان آذربایجان غربی در سالجاری آزاد سازی شد

ناصر عتباتی با اعلام خبر آزاد سازی بیش از ۱۹ هکتار از حریم وبستر رودخانه های استان آذر بایجان غربی اظهار کرد: در راستای صیانت از حقوق عامه و بیت المال و حفاظت از منابع ملی و طبیعی و نیز پیشگیری از خطرات و خسارات احتمالی در مواقع وقوع سیل آبها و طغیان رودخانه ها با پیگیری‌های دستگاه قضایی در ۴ ماهه اول سال بیش از ۱۹ هکتار از حریم و بستر رودخانه‌های استان آزاد سازی شد.

وی ادامه داد: بیشتر این رودخانه ها که در شهرستان های ارومیه، شاهین دژ، خوی، سلماس، شوط، ماکو و پیرانشهر قرار دارند رودخانه هایی هستند که به دریاچه ارومیه ختم می شوند و آزاد سازی حریم و بستر آنها تاثیر مستقیمی بر انتقال آب به دریاچه ارومیه و احیای آن دارد.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی تاکید کرد: اقدامات در راستای آزاد سازی حریم و بستر رودخانه ها ادامه خواهد داشت و دستگاه قضایی استان به هیچ عنوان اجازه دست اندازی افراد سود جو به منابع ملی و طبیعی را نخواهد داد و با متصرفین قاطعانه برخورد خواهد کرد.

عتباتی از اعضای شوراهای روستایی و دهیاران و تمام مردم دوستدار طبیعت خواست هر جا تصرف به حریم یا بستر رودخانه ها یا دریاچه یا تالاب ها را مشاهده کردند به مراجع متولی و دستگاه قضایی استان اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها