پ. بهمن 13ام, 1401

استان سمنان با ثبت ۲۵ هزار قرارداد الکترونیک وکالت سال گذشته رتبه دوم کشوری را کسب کرد

محمد جعفر عبدالهی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت سند تحول و تعالی قضایی و موضوع فناوری اطلاعات و هوشمند سازی که مورد تاکید رئیس قوه قضاییه نیز بود، افزود: موضوع فناوری اطلاعات و هوشمندسازی در استان سمنان به عنوان یکی از مهمترین محورهایی است که در اجرای ماموریت های سند تحول و تعالی قضایی به آن توجه شده و تلاش های زیادی در این راستا صورت گرفته تا ظرفیت‌های فناوری اطلاعات با سهولت در اختیار و دسترس عموم مردم قرار گیرد .

رئیس کل دادگستری استان سمنان با بیان اینکه در دستگاه قضایی استان سمنان هدف از بهره برداری ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و هوشمندسازی ، حذف محدودیت های زمانی ومکانی در تسهیل ارائه خدمات قضایی است افزود: تا افراد در هر ساعت از شبانه روز و در هر مکان جغرافیایی بتوانند بهترین بهره برداری ازخدمات قضایی را داشته و بحث رسیدگی آسان به عدالت محقق شود.

  وی ادامه داد: به همین منظور دادگستری کل استان سمنان یکی از مراجع قضایی موفق در اجرای دادرسی الکترونیک و جایگزینی پرونده های الکترونیک با پرونده‌های کاغذی است که تحقق این موضوع مزایای فراوانی را همراه داشته است .

 عبدالهی در ادامه عنوان کرد: از ظرفیت های ایجاد شده در فناوری اطلاعات موضوع ثبت الکترونیک قراردادهای وکالت است که با پیگیری این موضوع ، تعداد ۲۵ هزار قرارداد وکالت به صورت الکترونیکی در استان به ثبت رسیده و منتهی به کسب رتبه دوم کشوری در این حوزه شده است .

رئیس کل دادگستری استان سمنان همچنین با اشاره به اهمیت اجرای سند تحول و تعالی قضایی، با نگاهی نظام مند و برنامه ریزی شده در دادگستری کل استان، تاکید کرد:سند تحول و تعالی قضایی دارای ماموریت ها و محورهای مهم و متعددی از جمله موضوع فناوری اطلاعات و هوشمندسازی است که با جدیت تا تحقق کامل در زمان پیش بینی شده پیگیری و اجرایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها