د. مهر 4ام, 1401

دادستانی فارس به موضوع وقوع سیل در شهرستان استهبان ورود کرد

حجت الاسلام والمسلمین  سیدکاظم موسوی در با اشاره به سیل روز گذشته در شهرستان استهبان حوالی سلطان شهباز اظهار کرد: دادستان فارس به موضوع سیل اخیر ورود کرده و پرونده قضایی برای افراد خاطی تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری استان فارس عنوان کرد: بلافاصله پس از وقوع حادثه سیل، دادستان استهبان مامور شد که در محل وقوع این رویداد حضور داشته باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه حوزه آبریز رودخانه ای که بر اثر سیل سریز شده است در ۳ شهرستان نی‌ریز، فسا و داراب قرار دارد، به حوزه های قضایی این ۳ شهرستان ابلاغ شده که امورات به پزشکی قانونی نزدیک محل حادثه ارجاع داده شود تا خانواده های جانباختگان به زحمت نیفتند.

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه اکثر جانباختگان سیل اخیر در شهرستان داراب هستند، تصریح کرد: دادستان‌های شهرستان داراب و استهبان مامور شدند تا قصوری که از سوی اشخاص و نهادهای متولی رخ داده را سریع اعلام کنند تا اقدامات قضایی لازم درباره افرادی خاطی، صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بازپرس ویژه در محل پزشکی قانونی مستقر شده است، گفت: ۳ پزشک، پزشک قانونی نیز در محل بروز سیل مستقر شده اند و به سرعت کارهای پزشکی قانونی را انجام می دهند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به فوت ۲۳ نفر در این حادثه گفت: ۲۱ نفر به پزشکی قانونی منتقل شده اند و ۵نفر مفقود شده اند و ۳ خودرو هم در گل و لای گرفتار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها