ج. مرداد 28ام, 1401

حاکم شرع سازمان اموال تملیکی: سامانه جامع الکترونیک اختلافات بین گمرک و سازمان اموال تملیکی را مرتفع می‌کند

عباس پوریانی با اشاره به بازدید از انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و گمرک استان گیلان که از روز گذشته (دوشنبه) آغاز شده است، اظهار کرد: روز گذشته نمایندگان قوه قضاییه در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی به همراه هیئت عالی نظارت، وارد گمرک آستارا شده و جلسه‌ای با مسئولان این گمرک داشتند.

پوریانی، گفت: در این بازدید در خصوص کالاهایی که مدت طولانی در انبارها مانده، متروکه شده و اقدام خاصی برای تعیین تکلیف آنها نشده بود؛ تذکراتی به مسئولان سازمان اموال تملیکی داده شد تا سریعا لیست این اموال را متروکه اعلام کنند.

حاکم شرع سازمان اموال تملیکی تاکید کرد: مشکل اصلی، نبود سامانه جامع الکترونیک بود که باعث بروز اختلافاتی درباره اعلام کالاها بین گمرک و سازمان اموال تملیکی شده بود. اگر سامانه ایجاد شود بسیاری از این مشکلات و اختلاف نظرات برطرف می شود و به مسئولان امر برای ایجاد سامانه الکترونیکی تذکر دادیم.

نمایندگان قوه قضاییه و حاکم شرع در سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در راستای دستورات و تأکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر لزوم بازدیدهای میدانی و تعیین تکلیف اموال موجود در انبارهای مختلف سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، با حضور در شهرستان مرزی آستارا از انبار‌های عمومی و خدمات گمرکی آستارا و همچنین انبارهای مختلف مجتمع بندری و منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در شمال غربی استان گیلان بازدید کرده و ضمن مشاهده انواع کالاهای متروکه و رسوبی موجود در انبارهای گمرک و مجتمع بندری آستارا، موانع موجود را برای تعیین تکلیف نهایی بررسی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها