ج. مرداد 28ام, 1401

بیش از ۱۲ هزار دادرسی الکترونیک در دادگستری استان اصفهان در یک سال گذشته صادر شد

حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری در مورد اهمیت تکریم مراجعان و ملاقات های مردمی گفت: در یک سال گذشته ۴ هزارو ۴۶۵ مورد ملاقات مردمی توسط مدیران قضایی استان انجام شده است.

رئیس کل دادگستری اصفهان گفت :در حدود ۸ ماه گذشته ۳۴ حوزه قضایی از مجموع ۳۵ حوزه قضایی و ۹ مجتمع  قضایی کلان شهر اصفهان مورد بازدید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: راه اندازی میز خدمت در محل نماز جمعه استان و برگزاری ۲۴ جلسه میز خدمت و ارائه مشاور قضایی رایگان ازجمله ملاقات های مردمی با حضور معاونان از جمله این اقدامات است.

حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری از برگزاری ۱۲ جلسه برنامه مسجد محور با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در مساجد مناطق کمتر توسعه یافته شهر اصفهان خبر دادوگفت :موضوعات مربوط به امنیت عمومی، اجتماعی، فرهنگی، خدمات عمومی، قضایی از مسائل مطرح شده در این دیدارها بوده است.

وی گفت:دریک سال گذشته تعداد ۴ هزارو ۹۲۰ فقره درخواست با موضوع اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری و تجویز اعاده دادرسی در دبیرخانه مربوط ثبت که از این تعداد ۳ هزارو ۴۴۲ مورد بررسی و مجموعاً ۶۷ مورد آن مورد پذیرش و تعداد یک هزارو ۴۷۸ مورد نیز همچنان در حال رسیدگی است.

حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری افزود: در مورد سامانه های ارتباط مردمی قضایی در استان اصفهان گفت: تعداد ۶۲ دفتر خدمات قضایی در سطح استان فعال  است ودر هفته بزرگداشت قوه قضاییه تعداد ۳ دفتر در سطح استان اصفهان نیز افتتاح شده است.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: سامانه ۱۲۹ در یک سال گذشته ۷ هزارو ۵۷۰  مورد مشاوره حقوقی تلفنی رایگان به شهروندان ارائه داده است.

وی گفت :همچنین سامانه سجام (سامانه جامع ارتباطات مردمی)؛ تعداد ۸۹۳ گزارش مردمی مربوط به حقوق عامه که توسط شهروندان به عنوان دیده بان اعلام شده در سامانه مذکور ثبت و مورد رسیدگی قرار گرفته است. لازم به ذکر است تا کنون بیش از ۷ هزار نفر از شهروندان به عنوان دیده بان عمومی و تخصصی در سامانه مذکور ثبت نام کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری گفت: سامانه تلفنی حفاظت و اطلاعات به شماره تماس۱۵۸۰ به عنوان ستاد خبری حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان اصفهان نیزآماده دریافت گزارش های مردمی در زمینه های مختلف است.

وی تصریح کرد :سامانه نوبت دهی قضایی برای اخذ نوبت جهت مراجعه به شعب و واحدهای متمرکز اجرای احکام دادگستری در سراسر کشور با علت مراجعه، محل مراجعه، واحد قضایی، انتخاب سمت، انتخاب اشخاص مورد ملاقات، روز و ساعت مراجعه، دریافت و ثبت نوبت طراحی شده است که در یک سال گذشته صرفاً تعداد ۳۴۳ هزارو ۵۰۳ مورد نوبت اینترنتی برای ۵۶۹ سمت در سطح استان اخذ شده است.

رئیس کل دادگستری اصفهان گفت: سامانه دادرسی الکترونیکی نیز یکی از سامانه هایی است که راه اندازی آن سامانه گام مثبت و مهمی در تغییر نظام سنتی قضایی کشور بوده است چرا که موجب کاهش مراجعات مردمی و تسریع در روند رسیدگی به پرونده های قضایی شده است ،لازم به ذکر است در یک سال گذشته با تجهیز اتاق دادرسی الکترونیک در تمامی حوزه های قضایی نیز تعداد ۱۲ هزارو ۷۸۱ مورد جلسه دادرسی الکترونیک برگزار شده است.

گفتنی است در دوره جدید مدت زمان رسیدگی به درخواست های ارائه شده به کمتر از سه ماه کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها