د. مرداد 24ام, 1401

۱۰۸ زندانی در هفته قوه قضاییه از زندان‎‌های اصفهان آزاد شدند

معاون قضایی رئیس کل دادگستری اصفهان در بازدید از زندان مرکزی اصفهان بیان کرد: در ششمین روز از هفته قوه قضاییه که به عنوان روز ترویج صلح و سازش و اصلاح مجرمان نام گذاری شده حدود ۲۰۰ قاضی دادگاه های تجدید نظر و محاکم عمومی و دادسرا با حضور در زندان مرکزی اصفهان با زندانیان ملاقات کرده و پس از استماع اظهارات آنان، با بررسی درخواست و شرایط متقاضیان تصمیمات لازم را اتخاذ کردند.

محمد محمدی افزود: با بررسی های انجام شده توسط قضات و با همکاری خیران، تعداد ۱۰۸ نفر از زندانیان استان اصفهان، آزاد و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری اصفهان با اشاره به فعالیت های دادگستری استان در زمینه کاهش جمعیت کیفری زندانها تصریح کرد: با توجه به سیاست های مدون قوه قضاییه در خصوص اصلاح مجرمان و حبس زدایی، دادگستری استان اصفهان با برگزاری منظم دو جلسه کمسیون عفو در هر ماه، همواره در این مسیر، گام برمی دارد.

محمدی ادامه داد: تاکید بر استفاده حداکثری از مجازات های جایگزین حبس، سرکشی به زندان ها و بررسی شرایط زندانیانی که امید به اصلاح و بازگشتشان به جامعه به عنوان یک فرد مفید است؛ را می توان از دیگر اقدامات دادگستری استان در جهت کاهش تعداد زندانیان استان نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها