د. مرداد 24ام, 1401

بیش از ۷ هزار ملاقات مردمی توسط مسئولان قضایی قم در سال گذشته انجام شد

حجت الاسلام و المسلمین مظفری در رابطه با اقدامات دادگستری استان قم در راستای تحقق دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر دیدار چهره به چهره مسئولان قضایی با مردم، اظهارکرد: از تیرماه سال گذشته تاکنون ۷ هزار و ۱۰۸ مورد ملاقات مردمی توسط مسئولان قضایی استان قم انجام شده است.

وی افزود: از این تعداد ملاقات مردمی انجام شده بیش از یک هزار مورد ملاقات مستقیم با مردم توسط رئیس کل دادگستری استان قم صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان ‌قم با بیان اینکه از تعدادکل ملاقات‌های مردمی انجام شده در طی یک سال گذشته در استان حدود ۴ هزار و ۳۰۸ مورد با پیگیری‌ها و بررسی های مسئولان قضایی استان قم منتهی به نتیجه شده است، افزود: بر همین اساس بیش از ۶۰ درصد ملاقات‌های مردمی مسئولان قضایی استان قم کاملا نتیجه بخش بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری در ادامه اذعان کرد: تعدادی از پرونده‌های مطرح شده در ملاقات‌های مردمی مسئولان قضایی استان به صورت کامل منتهی به نتیجه نشده‌اند که به ۳ دسته «در دست اقدام، رفع مشکل با راهنمایی و ارشاد حقوقی و قضایی و بایگانی به علت عدم امکان اقدام قضایی» تقسیم می شوند.

رئیس کل دادگستری استان ‌قم عنوان‌ کرد: اولویت خواسته‌های مطرح شده در دیدارهای مردمی پیرامون موضوعاتی از جمله « اعمال ماده ۴۷۷، تسریع در رسیدگی، اعاده دادرسی، تعلیق و تخفیف مجازات، درخواست عفو، مرخصی زندانی، آزادی مشروط» بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری همچنین تاکید کرد: دیدار چهره به چهره با مردم با هدف شنیدن و رسیدگی به خواسته‌ها، دغدغه‌ها، پیشنهادها و مسایل و مشکلات شهروندان و پاسخگویی به آنها اثرات مثبت و رضایتمندی مراجعین را به دنبال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها