ج. مرداد 28ام, 1401

۲۴ محکوم باهمت دادگستری گیلان از قصاص رهایی یافتند

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی در رابطه با میزان ایجاد صلح وسازش در پروندهای قصاص نفس ورودی به دادگستری استان گیلان، با تاکید بر حل و فصل اختلافات مردم بخصوص تعیین تکلیف پرونده‌های قصاص نفس، اظهارکرد: از تیرماه  سال ۱۴۰۰ الی خردادماه سال‌جاری رسیدگی به ۲۴ پرونده قصاص نفس در دادگستری استان گیلان منجر به صلح وسازش و رهایی محکومان این پرونده ‌ها از قصاص نفس شده است.

وی افزود: با وجود این که وظیفه دستگاه قضایی اجرای حدود، احکام الهی و قوانین جاری کشور برای برقراری نظم است و باید احکام صادره از دادگاه‌ها خصوصاً در امور جنایی را به مرحله اجرا بگذارد، اما وظیفه اخلاقی و انسانی هر کسی ایجاب می کند تا برای اصلاح ذات البین و برقراری سازش بین طرفین پرونده تلاش کنیم.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اهمیت نیکوکاری و حمایت از زندانیان، اضافه کرد: با همت دادگستری استان از تیرماه سال ۱۴۰۰ الی خردادماه سال‌جاری ۳۹۵ نفر زندانی استان گیلان از نعمت آزادی برخوردار و به آغوش خانوادهای خود بازگشته‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین خلیلی، گفت: توسعه نیکی‌ها در جامعه، ارائه آموزش‌های پیشگیری از خشونت و کنترل خشم و افزایش مهارت‌های زندگی در بین افراد قطعا زمینه پیشگیری از بروز برخی جرایم را فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها