ی. تیر 12ام, 1401

رئیس کل دادگستری مازندران: با صدور رای مستند و مستدل زمینه حفظ حقوق مردم فراهم شود

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در ششمین جلسه نقد آراء که در دادگستری مازندران و به همت معاونت منابع انسانی و فرهنگی برگزار شد، اظهارکرد: همانگونه که رئیس قوه قضاییه در زمینۀ ضرورت اتقان آراء قضایی و توجه آن به‌ عنوان یکی از عوامل تحول و تعالی قوه ‌قضاییه تاکید دارند؛ ما نیز باید شاخص‌های رأی متقن را مدنظر قرار دهیم تا زمینه‌ساز احقاق حق در رسیدگی‌ها و جلب رضایت مردم باشیم.

وی افزود: این نشست ها، با هدف ایجاد رویه‌های واحد قضایی و اتقان آراء برگزار می شود که می‌تواند زمینه‌ساز تبادل آرا و افکار، نزدیکی رویه های قضایی و موجب ارتقاء کیفیت و اتقان بیشتر آرای محاکم شود.

رئیس کل دادگستری استان مازندران همچنین به چند ویژگی مهم آراء متقن ازجمله «مستند ،مستدل و موجه» بودن اشاره کرد و اضافه کرد: رأی دادگاه باید مستدل، موجه و مستند به مواد قانون و اصولی باشد و افزایش پرونده نباید مانعی در کیفیت آراء صادره شود بلکه با صدور رای خوب، مستند و مستدل، زمینه حفظ حقوق مردم فراهم شود.

این جلسه با حضور معاون منابع انسانی دادگستری کل استان مازندران وحضور و استقبال خوب قضات دادگستری استان برگزار و یک رای با موضوع «مسئولیت سازمان محیط زیست نسبت به خسارات وارده ناشی از حمله حیوانات وحشی» بررسی و به نقد گذاشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها