ی. تیر 12ام, 1401

دندانپزشکان جهادگر به زندان‌ها می‌روند/ انجام خدمات ویژه درمانی به مددجویان سراسر کشور

معاونت «سلامت، اصلاح و تربیت» سازمان زندان‌ها طی انعقاد تفاهمنامه‌ای با گروه جهادی «منتظران ظهور»، خدمت‌رسانی درمانی به جامعه مددجویان را به شکل رایگان و در قالب خدمات ویژه دندانپزشکی و پزشکی پیگیری خواهد کرد.

در این راستا در نشستی که با حضور مرتضوی، معاون سازمان زندان‌ها و عادلی مدیر این گروه جهادی شکل گرفت، مقرر شد مبتنی بر این تفاهمنامه، طی یک سال خدمات ویژه دندانپزشکی و پزشکی به زندان‌های متقاضی و مددجویان آنان ارائه شود.

همچنین در این جلسه بر ارائه خدمات درمانی بصورت کاملا تخصصی و براساس اصول و موازین پزشکی و دندانپزشکی تأکید و بکارگیری افراد متخصص در گروه‌های جهادی مورد اهتمام قرار گرفت.

براساس مفاد این تفاهمنامه قرار است به مدت یک سال از ابتدای اردیبهشت ۱۴۰۱ تا انتهای فروردین ۱۴۰۲ تمام زندان‌های زیرنظر ادارات‌کل استان‌ها که نیاز به خدمات این گروه جهادگر فعال در حوزه پزشکی دارند، اعلام نیاز کرده و به دنبال آن نیز این گروه جهادی طبق برنامه‌ریزی معین، به زندان‌های واجدالشرایط خدمت‌رسانی خواهند کرد.

گفتنی است به دنبال این تفاهمنامه و در اولین مرحله گروه جهادی «منتظران ظهور» از ۱۲ تا ۱۵ خرداد جهت ارائه خدمات دندانپزشکی به استان گلستان می‌روند. پیش از این نیز این گروه جهادی در ۲۳ استان و ۲۵ زندان کشور خدمات پزشکی و دندانپزشکی ارائه کرده‌اند.

نشست انعقاد این تفاهمنامه در هفته جاری و با حضور مرتضوی معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها و نیز عادلی مدیرگروه جهادی منتظران ظهور در سازمان زندان‌ها برگزار و مفاد آن به امضای طرفین رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها