ی. تیر 12ام, 1401

بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده فروریختن ساختمان متروپل آبادان درمرکز استان تعیین شد

صادق جعفری چگنی اظهار کرد: با دستور رئیس کل دادگستری استان، کارگروه ویژه‌ای جهت بررسی ابعاد محتلف این حادثه راه‌اندازی شده است تا ضمن برخورد لازم با عوامل این حادثه، پیگیری‌های لازم را در جهت جبران خسارت زیان دیدگان پیگیری کند.

وی با بیان این که تاکنون ۱۳ نفر از مسببین و مرتبطین با این حادثه بازداشت شده اند، افزود: دادستانی مرکز استان خوزستان به عنوان مدعی العموم، ناظر بر حقوق عامه و مدافع منافع عمومی است و در همین راستا اقدامات حقوقی و قانونی را در دستور کار قرار داده است که نتیجه آن متعاقبا اعلام می شود.

جعفری چگنی گفت: هیئت هفت نفره ای از کارشناسان خبره استان برای رسیگی به موضوع و تعیین ابعاد حادثه، تعیین شده و کار خود را آغاز کرده اند. ضمن این که در جهت جبران ضرر و زیان وارده به حقوق عمومی و اشخاص زیان دیده، برخی اموال شناسایی و توقیف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان تصریح کرد: عزم دستگاه قضایی برخورد با همه مظاهر فساد است و با هر فرد در هر جایگاه و هر موضوعی که موجب تضییع حقوق بیت المال شود، با قاطعیت و در چارچوب قانون برخورد می گردد.

جعفری چگنی گفت: سازمان های متولی مکلف به بررسی مجدد ساختمان هایی هستند که در اجرای ضوابط و مقررات آن شبهاتی وجود دارد تا بار دیگر شاهد وقوع اتفاقات ناگواری مشابه حادثه متروپل نباشیم.

وی در خصوص هویت مالک اصلی ساختمان، گفت: وی یکی از متهمان این حادثه بود که در ابتدای امر دستور بازداشت آنان صادر شد اما پس از کشف جسد وی و تایید هویت جسد از نظر علمی و تحقیقات محلی، با شناسایی توسط خانواده و آشنایان و نیز تطبیق اثر انگشت وی توسط اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی استان و آزمایش دی ان ای پزشکی قانونی، مرگ وی در محل حادثه برای دستگاه قضایی مسجل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها