ی. تیر 12ام, 1401

مدیرکل زندان‌های استان فارس: یک کارگاه مبل سازی با مشارکت بخش خصوصی در زندان مرکزی شیراز راه اندازی شده است/ همکاری زندانیان در باغ مرکبات جهرم و داراب

اسحاق ابراهیمی ، با اشاره به تعداد محکومان زندانی که در استان فارس مشغول به کار هستند، اظهارکرد: ۵۲.۸ درصد از محکومان در این استان مشغول به کار هستند.

وی عنوان کرد: زندانیان در سه وضعیت اشتغال کارگاهی، اعزام به کار و اشتغال نشسته فعالیت می‌کنند. اشتغال کارگاهی شامل حوزه‌های کشاورزی، باغداری، خیاطی، تولید پوشاک، صنایع دستی، صنایع چوب و تولید مبلمان، آرایشگری و قالیبافی است.

مدیرکل زندان‌های استان فارس توضیح داد: در قسمت اعزام به کار از زندانیان برای تأمین نیروی کار کارگاه‌ها، مؤسسات و شرکت‌‎های تولیدی و خدماتی استفاده می‌شود. در بخش اشتغال نشسته نیز از این نیروی انسانی در تولید صنایع دستی، هنرهای سنتی، بسته بندی، مونتاژ استفاده می‌‎شود.

ابراهیمی با اشاره به کارگاه‌های تولیدی که زندانیان در آنها مشغول به کار هستند، تاکید کرد: یک کارگاه مبل سازی با مشارکت بخش خصوصی در زندان مرکزی شیراز تاسیس شده و زندانیان در این کارگاه مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه کارگاه اشتغال بانوان زندانی رأی باز از دیگر کارگاه‌هاست، ادامه داد: شرکت در رشته‌های قالی بافی، خیاطی و تولید پوشاک، فیروزه کوبی روی مس، محصولات قلاب بافی؛ کارگاه خیاطی و تولید پوشاک در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی برای زندانیان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل زندان‌های استان فارس بیان کرد: باغ مرکبات جهرم و داراب و تولید محصولات باغی نیز از  دیگر فعالیت‌هایی است که زندانیان استان فارس در آنها مشغول به فعالیت  هستند.

ابراهیمی با اشاره به برنامه‌هایی که برای بهبود وضعیت زندانیان در سال جاری در نظر گرفته شده است، بیان کرد: جذب مشارکت کارآفرینان و بخش خصوصی به منظور توسعه اشتغالزایی زندانیان، اعطای تسهیلات به کارآفرینانی که در زندان اشتغالزایی می کنند،معافیت مالیاتی اشتغالزایی و تولید در زندان‌ها و جذب مشارکت خیرین کارآفرین از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای سال جدید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها