ی. تیر 12ام, 1401

نمایشگاه تخصصی ارائه دستاوردها و توانمندی شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد/ کاظمی‌فرد: هوشمندسازی قوه‌قضاییه با الکترونیکی کردن فرایندها سرعت می‌گیرد

رئیس دستگاه قضا هفته گذشته در جریان نشست مشترک اعضای شورای عالی قوه قضاییه با مسئولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هوشمندسازی هرچه بیشتر عدلیه برای تسهیل و تسریع دسترسی مردم به عدالت را مطرح کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جریان این نشست به مواردی چون پیشگیری از تصرفات اراضی ملی و منابع طبیعی و تغییر کاربری اراضی زراعی با بهره‌گیری از ابزارهای هوشمند و فناورانه، پیشگیری از تغییر کاربری اراضی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه و بستر رودخانه‌ها با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و هوشمند و نرم‌افزارها اشاره و تاکید کردند.

در همین راستا نمایشگاه تخصصی ارائه دستاوردها و توانمندی شرکت های دانش بنیان با محوریت پایش تغییر کاربری اراضی و مقابله با زمین خواری امروز صبح با حضور محمد کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه ،حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار شد.

محمد کاظمی فرد در حاشیه این بازدید با بیان اینکه از شرکت های دانش بنیانی که در حوزه تغییر کاربری و تجاوز به حریم و مستحدثات قانونی خدمات ارائه می کنند حمایت می کنیم، تاکید کرد: با استفاده از ابزارهای هوشمند و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان می توان از تغییر کاربری های غیرمجاز جلوگیری کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه الکترونیکی کردن فرایندها هوشمند سازی قوه قضاییه را سرعت می دهد، اظهار کرد: بهره گیری از ظرفیت های فناورانه و ابزارهای هوشمند سبب شفافیت می شود.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه عنوان‌کرد: باید با بهره گیری از فناوری های نوین و استفاده از نرم افزارها از تغییر کاربری اراضی،ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه ها جلوگیری کرد.

کاظمی‌فرد همچنین تاکیدکرد: جلوگیری از تغییر کاربری های غیرمجاز از خسارت به بیت المال جلوگیری می کند و آسیب های محیط زیستی را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها