ی. تیر 12ام, 1401

۱۶ زندانی استان بوشهر در سال جاری با همت شورای حل اختلاف آزاد شدند

علی جمادی در رابطه با عملکرد دادگستری و شورای حل اختلاف استان بوشهر به جهت ایجاد صلح وسازش در پرونده‌ها، اظهار کرد: بنا بر تاکید ریاست دستگاه قضا بر ترویج فرهنگ مذاکره و تلاش برای اصلاح ذات‌البین ، فعالیت‌های شوراهای حل اختلاف استان بوشهر بر بهره‌‌گیری از ظرفیت های صلح و سازش استان به جهت کاهش ورودی پرونده‌ها تمرکز دارد.

وی با قدردانی از تلاش اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف استان که بی‌وقفه در امر صلح و سازش فعالیت می‌کنند، افزود: در فروردین ماه سال ۱۴۰۱ ورودی پرونده به شوراهای حل اختلاف استان بوشهر تعداد ۳هزار و ۱۵۷ فقره بوده است که از این تعداد ۲هزارو۹۱۱ فقره مختومه شده است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر ورودی پرونده‌های قابل سازش به شوراهای حل اختلاف استان در فروردین سال جاری را یک هزار و ۵۷۰ فقره اعلام کرد و اضافه کرد: باتوجه به ایجاد صلح وسازش در ۵۲۲ پرونده از این تعداد با تلاش همکاران شوراهای حل اختلاف استان حدود ۳۳ درصد مصالحه در پرونده ها صورت گرفته است.

جمادی همچنین با اشاره به آزادی ۱۶ زندانی در فروردین ماه سال جاری باهمت شوراهای حل اختلاف استان بوشهر افزود: ورودی کل پرونده ها به دادگستری استان بوشهر در سال ۱۴۰۱ نیز ۲۹ هزار و ۱۲۶ فقره بوده که از این تعداد ۲۱هزار و ۳۹۵ فقره پرونده مختومه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها