د. مهر 4ام, 1401

پرونده‌های تیراندازی با فوریت و قاطعانه رسیدگی می‌شود

 دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از رسیدگی فوری و قاطع به پرونده های تیراندازی در کرمانشاه خبر داد.

شهرام کرمی در نشست “اتخاذ تدابیر لازم جهت مقابله و مبارزه با تیراندازی و شیوه رسیدگی به پرونده های درگیری مسلحانه در تعامل با ضابطین ” که با حضور ضابطین دستگاه قضایی برگزار شد، با تاکید بر لزوم برخورد جدی و قاطع با استفاده کنندگان از سلاح گرم در نزاع ها و درگیری ها، اظهار کرد: در این راستا باید به محض وقوع تیراندازی دستگیری عامل یا عاملین تیراندازی، کشف سلاح و مهمات مورد استفاده در تیراندازی، بررسی دوربین های مشرف به محل تیراندازی،جمع آوری پوکه ها از محل تیراندازی و جمع آوری ادله به قید فوریت در دستور کار نیروهای پلیس قرار گیرد.

وی با بیان اینکه پرونده های مربوط به تیراندازی باید به سرعت توسط پلیس تکمیل و به مرجع قضایی تحویل داده شود، ادامه داد: از ضابطین دستگاه قضایی می خواهیم در پرونده های تیراندازی تمام اطلاعات دقیق و جزیی مربوط به تیراندازی را ثبت کنند.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: در خصوص پرونده های با موضوع تیراندازی، باید دستورهای قضایی جامع و کامل از جانب قضات صادر و اجرای دستورهای قضایی در کوتاهترین زمان ممکن از جانب ضابطین صورت گیرد، به نحوی که نتیجه اقدامات ضابطین و قضات تحقیق رسیدگی فوری به این پرونده ها با رعایت مقررات قانونی باشد.

وی به بررسی های انجام شده در خصوص تیراندازی هایی که در سطح شهر کرمانشاه صورت می گیرد اشاره کرد و گفت: طبق بررسی ها وقوع بیشتر تیراندازی ها در ساعت یک بامداد تا پنج صبح و فراوانی وقوع تیراندازی در دو محله حاشیه نشین شهر است، لذا تاکید داریم پلیس جهت پیشگیری از وقوع تیراندازی و همچنین اقدام عاجل در راستای دستگیری عاملین تیراندازی در این زمان و این دو محله تقویت شود.

کرمی متذکرشد: با توجه به فراوانی تیراندازی ها در شهرستان کرمانشاه به منظور مقابله با این پدیده، با آن دسته از افراد متهم که اقدام به تظاهر و قدرت نمایی با اسلحه گرم از طریق تیراندازی می کنند، برخورد جدی قضایی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه درصد کمی از تیراندازی ها هم با سلاح های دارای مجوز انجام می شود، گفت: در مورد آن دسته از افرادی که با سلاح مجوز دار اقدام به تیراندازی یا تظاهر و قدرت نمایی می کنند، قضات شعب ویژه رسیدگی کننده به پرونده های تیراندازی دستور توقیف سلاح مکشوفه را صادر و پیشنهاد عدم تمدید مجوز آن را بدهند.

دادستان کرمانشاه ادامه داد: قضات دادسرای کرمانشاه حمایت و پشتیبانی قاطع از ضابطین انتظامی در اجرای ماموریت ها و وظایف محوله را در پرونده های تیراندازی خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دسته‌ها