چ. خرداد 4ام, 1401

مشکلات مردم در ملاقات عمومی با دادستان تهران رسیدگی شد

در برنامه امروز ملاقات مردمی دادستانی تهران، ۶ تن از معاونان دادستان در دیدار چهره به چهره با متقاضیان به پیگیری درخواست‌ها و رسیدگی به مشکلات حقوقی و قضایی آنان پرداختند.

در این برنامه فیروزجایی معاون دادستان در امور زندان ها، کاظمی معاون دادستان در حوزه نظارت بر ضابطین، فرزادنیا معاون نظارت و بازرسی، مدیر روستا معاون دادستان، پسندیده معاون دادستان و حسینی معاون قضایی دادستان تهران در دیدار و گفت‌وگو با شهروندان، ضمن استماع اظهارات و مطالعه پرونده‌های آنان دستور پیگیری‌های قضایی لازم را صادر کردند.

برنامه هفتگی ملاقات مردمی دادستانی تهران در اجرای سیاست‌های کلان دستگاه قضایی، سند تحول و برنامه عملیاتی ۱۴۰۰ دادسرای عمومی و انقلاب تهران، با هدف تکریم ارباب رجوع، تسریع در رسیدگی‌های قضایی و نظارت دادستانی بر روند امور در دادسرا‌های تهران، صبح چهار شنبه هر هفته با حضور دادستان تهران و معاونان وی برگزار می‌شود.

این برنامه با مدیریت و برنامه ریزی حوزه معاونت اول دادستانی و تعیین وقت قبلی برای متقاضیان انجام می‌شود و امکان پذیرش ارباب رجوع دادسرا در روز ملاقات وجود دارد.

با توجه به تأکیدات دادستان تهران مبنی بر تسریع در رسیدگی و مساعدت در رفع گرفتاری‌های قضایی مردم، معاونان دادستان در سرپرستی نواحی ۳۲ گانه دادسرای عمومی و انقلاب تهران نیز روزانه در دفتر کار خود پذیرای ارباب رجوع هستند و از نزدیک به درخواست‌های مردمی رسیدگی می‌کنند.

تسریع در رسیدگی‌های قضایی، رفع مشکلات حوزه اجرای احکام، احقاق حق، درخواست مرخصی، آزادی مشروط، استفاده از پابند الکترونیک و سایر نهاد‌های ارفاقی برای محکومان حبس و معرفی به کمیسیون عفو و تخفیف مجازات محکومان بیشترین درخواست‌های قضایی مطرح شده در برنامه ملاقات عمومی دادستانی تهران است که در چارچوب ضوابط و موازین قانونی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها