س. بهمن 5ام, 1400

تأکید رئیس کل دادگستری خراسان شمالی بر تقویت نظارت قانونی بر فعالیت مرکز نگهداری و درمان معتادین متجاهر

حجت‌الاسلام‌والسلمین براتی زاده در بازدید سرزده از تنها مرکز نگهداری و درمان اجباری معتادین متجاهر (لنگر) موضوع ماده ۱۶ قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر در استان خراسان شمالی بر تقویت نظارت‌های قانونی بر فعالیت‌های این مرکز تأکید کرد.

در جریان این بازدید که دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز حضور داشت؛ حجت الإسلام والمسلمین براتی زاده از بخش‌های مختلف تنها مرکز نگهداری معتادین متجاهر موضوع ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر استان واقع در شهرستان بجنورد بازدید و در گفتگو با عوامل مدیریتی و اجرایی و همچنین تعدادی از مددجویان مشکلات مبتلابه این حوزه را مورد بررسی قرار داد.

وی با بیان اینکه مددجویان این مرکز در واقع بیمارانی هستند که از آسیب‌های بسیار جدی و مشکلات عدیده جسمی، روحی و روانی رنج می‌برند خواستار توجه بیشتر و بهتر عوامل اجرایی نسبت به رفع مشکلات این مددجویان شد.

حجت‌الاسلام‌والسلمین براتی‌زاده خاطرنشان کرد: هدف این است که مددجویان نگهداری شده موضوع ماده ۱۶ قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر بتوانند پس از درمان به سلامت به جامعه برگردند و انتظار می‌رود به نحوی عمل شود که زمینه‌های لازم برای باز اجتماعی شدن این افراد فراهم و از تحمیل هزینه‌های مجدد اجتماعی جلوگیری شود.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی با تأکید بر ضرورت ارتقاء سطح همکاری‌ها و تعاملات فی مابین دستگاه‌های ذی ربط و نیز بهبود روند انجام هماهنگی‌های بین بخشی در راستای رفع مشکلات موجود در این مرکز تصریح کرد: نیاز است کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله بهزیستی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برای جلب حمایت و پشتیبانی و نیز اعمال نظارت‌های قانونی در این مرکز بیش از پیش فعال باشند و مشکلات مربوطه را به نحو مطلوب ساماندهی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها