ش. آذر 13ام, 1400

سیاست دستگاه قضایی کاهش ورودی به زندان‌ها و افزایش خروجی از آن‌هاست

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در جلسه شورای دستگاه‌های نظارتی این استان اظهار کرد: این شورا، ظرفیت خوبی برای حمایت از مدیران و دستگاه‌هاست که می‌تواند دست مدیران را در حل مشکلات آن‌ها بگیرد.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: نهاد‌های نظارتی که وظیفه اصلی آن‌ها نظارت است از مشکلات آگاهی و اشرافیت خوبی به آن‌ها دارند؛ لذا در حل آن‌ها هم می‌توانند اثرگذار باشند.
عتباتی در ادامه به موضوع زندان‌های این استان که دستور اصلی جلسه بود پرداخت و گفت: سیاست ما کاهش ورود به زندان‌ها و افزایش خروج از آن است؛ به این معنی که باید تلاش کنیم هم نرخ بزهکاری را کاهش دهیم و هم کمترین استفاده از مجازات حبس در محاکم را داشته باشیم و از ارفاقات و تاسیسات قانونی برای آزاد سازی زندانیان مستحق، خصوصا آن‌هایی که فاقد سابقه کیفری موثر هستند و از مجرمین خطرناک و شرور نیستند و امکان اصلاح و باز پروری آن‌ها وجود دارد، بهره بگیریم.
در ادامه جلسه محمدی مدیر کل زندان‌های استان آذربایجان غربی نیز گزارشی از نیازمندی‌ها و احتیاجات زندان‌های این استان ارائه کرد و توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد که اعضای جلسه پس از تبادل نظر و بررسی دقیق موارد، تصمیماتی در این خصوص اتخاذ کردند.
مجیدی دادستان عمومی و انقلاب ارومیه و سرپرست سازمان بازرسی کل استان آذربایجان غربی هم به بیان مطالبی در خصوص موضوع جلسه پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها