ش. آذر 13ام, 1400

ارتقای دانش حقوقی و قضایی، دستاورد برگزاری سومین جشنواره رسانه و عدالت است

عباس دلفاردی، رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان اظهار کرد: جلب مشارکت و توجه هر چه بیشتر رسانه‌ها در عرصه فرهنگسازی برای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی، توسعه عدالت و ارتقای دانش حقوقی و قضایی در جامعه از مزایای برگزاری جشنواره‌های رسانه‌ای در دستگاه قضایی است.
دلفاردی، با تاکید بر این مطلب که سومین جشنواره رسانه و عدالت می‌تواند تحقق رویکرد مردم محوری قوه قضاییه را تسریع کند، افزود: جامعه رسانه‌ای در سطح کشور و استان کرمان باید به عنوان همراه و همگام دستگاه قضایی، با معضلات و مشکلات موجود در مسیر تحقق عدالت در جامعه آشنا شده و با استفاده از شیوه‌های هنرمندانه و تخصصی زمینه کاهش جرائم و دعاوی را فراهم آورد تا از این مسیر آرامش و آسایش عمومی هر چه بهتر محقق شود.
وی عنوان کرد: جشنواره رسانه و عدالت در استان کرمان به عنوان اقدامی ابتکاری که به الگویی برای سایر استان‌ها نیز تبدیل شده، توانست راهبرد جدیدی از توسعه عدالت در حوزه فرهنگی را محقق کرده، مردم مداری و توجه به حقوق عامه مردم را در جامعه رواج دهد.
رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان یادآور شد: سومین جشنواره رسانه و عدالت می‌تواند دغدغه مندی جامعه رسانه‌ای را در حوزه اطلاع رسانی‌های حقوقی و قضایی افزایش داده و رویکرد پیشگیرانه از وقوع جرم در رسانه‌ها را ارتقاء بخشد.
دلفاردی، در پایان تاکید کرد: با توجه به رشد و توسعه روزافزون حوزه‌های مختلف در جوامع بشری و از طرفی رشد فزاینده رسانه‌های رقیب و معاند کشور و نظام، رسانه‌های داخلی می‌بایست دائما نسبت به رشد و تعالی خود دغدغه داشته باشند و به یقین دستگاه قضایی نیز در این مسیر همراه رسانه‌ها خواهد بود.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها