ش. آذر 13ام, 1400

تجدید بنای ملک

س: تجدید بنای ملک در صورت عدم رضایت اقلیت مالکین، چگونه ممکن است؟
ج: مطابق ماده 13 قانون تملک آپارتمانها، مالکین بعد از اخذ نظریه کارشناسی باید طرح دعوای تجویز تجدید بنا نمایند و از دادگاه بخواهند که در این خصوص حکم صادر نماید، بنابراین به صرف اخذ نظریه کارشناسی امکان تخریب و نوسازی نیست و حتما دادگاه (محل وقوع ملک) باید در این خصوص حکم صادر نماید.

س: آیا شریک آپارتمانی می‌تواند بدون رضایت شریک دیگر، سهم خود را به دیگری بفروشد؟
ج: بله، هر یک از شرکاء می تواند سهم خود را جزئا” یا کلا” بشخص ثالثی منتقل کند. مثلا اگر کسی با دوستش یا برادرش، آپارتمانی را شریک هستند، چون غیر قابل افراز است، یک نفرشان می تواند همه سه دانگ و یا مثلاً یک دانگ آن را به هر کس که بخواهد، بفروشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها