ش. آبان 1ام, 1400

اعطای ۷ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان آذربایجان شرقی از ابتدای سال تاکنون

با رعایت پروتکل‌های بهداشتی طی مراسمی توسط رییس کل دادگستری و ستاد دیه استان، جمعی از خیرین ستاد دیه استان آذربایجان شرقی مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این مراسم که با حضور اعضاء هیئت امناء و جمعی از خیرین برگزار شد، موسی خلیل الهی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی هدف از مجازات و فلسفه زندان و متعاقب آن تلاش برای آزادی زندانی از زندان را اصلاح و تربیت مجرم و بازاجتماعی کردن فرد عنوان کرد و با اشاره به آسیب دیدن خانواده زندانی از حبس فرد و در نتیجه گسترش و ورود آسیب‌ها به صورت غیرمستقیم به بطن جامعه گفت: زندانیان جرایم غیرعمد و مالی، جدای از سایر مجرمان هستند و بدین دلیل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند به همّت رئیس وقت سازمان زندان‌ها شهید والامقام حاج سید اسدالله لاجوردی در سال ۱۳۶۹ بنیان نهاده شد تا از ظرفیت خیّرین بزرگوار در راستای آزادی این زندانیان در کنار تأمین ضرر و زیان شاکیان استفاده شود.

وی افزود: زندانیان جرایم خشن و کسانی که هنجار‌های جامعه را برهم زده و امنیّت جامعه را مخدوش می‌کنند و در بین مردم، احساس ناامنی ایجاد می‌کنند بایستی تا اصلاح کامل و پایان مدت حبس در زندان بمانند و آیینه عبرتی برای سایرین باشند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی کمک‌های مؤمنانه خیّرین آذربایجان شرقی در شرایط کرونایی را موجب افتخارآفرینی برای استان با میلیارد‌ها تومان تأمین معاش قشر ضعیف جامعه و مبتلایان به بیماری‌های خاص دانست و اظهار داشت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون بالغ بر هفت میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان هزینه شده است؛ اعطای این مبلغ با توجه به اوضاع فعلی اقتصادی در کشور، حرکتی عظیم و ستودنی است.

خلیل اللهی اضافه کرد: دادگستری استان آذربایجان شرقی تمام تلاش خود را در جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولید و صنعتی به کار گرفته است و کماکان از افزایش تولید حمایت می‌کند.

در ابتدای جلسه تقی پور مدیر ستاد دیه استان گزارشی از عملکرد ستاد ارایه داد و گفت: آزادی زندانی به صورت روزانه انجام می‌شود و این امر به همّت خیّرین محقق شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته‌ها